Hoşgeldiniz  

admin | 18 Aralık 2018 | Dünya, Gündem, Politika, Tüm Manşetler A- A+

CHP Grup Başkan Vekili Manisa Milletvekili Özgür Özel geçtiğimiz gün TBMM’de bütçe görüşmeleri esnasında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın kendisine yönelik sözlerine yazılı basın açıklaması ile yanıt verdi.

 B A S I N   A Ç I K L A M A S I

Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Bülent Turan, Milli Savunma Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri sırasında yaşanan tartışmaları anımsattığı açıklamasında, Milli Savunma Bakanı’nın eleştirilemez olduğunu ima etmiş, Hulusi Akar’ı ancak FETÖ’nün bu kadar ağır hedef alabileceğini savunmuştur.

Şunu hatırlatmak gerekir ki demokrasi varsa Genelkurmay Başkanı da Milli Savunma Bakanı da eleştirilir. Hele hele Genelkurmay Başkanı’yken bir gecede partili bakan olmuş birisinin takım elbise giydiyse eleştirilere katlanmasından daha doğal bir şey yoktur.

Ancak, Hulusi Akar, bütçe görüşmelerinde yaptığım konuşmada yönelttiğim eleştirilerin hiçbirine yanıt vermeyerek, kendi hikayesini anlatmaya çalışmış ve konuyu çarptırmıştır. Açıklamamın hiçbir yerinde 15 Temmuz gecesi, Hulusi Akar’ın Akıncı Üssü’ne götürülüşü ve o üsteki durumuna değinmemiş ve bunu konu etmemiş olmama karşın, Akar, konuyu ısrarla buraya çekerek, “kahramanlık” çıkarmaya çalışmıştır.

Yanıtlanmayan eleştirilerim çok açıktır. Hulusi Bey, 2013 Yüksek Askeri Şura’sı, Balyoz davası, kumpas mağdurlarını ziyaret etmemesi buna karşın Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlarını ziyaret etmesi ile seçimlere militarizm bulaştırdığı başta olmak üzere yaptığım eleştirilerin hiçbirine makul bir yanıt vermemiştir. Bu soruları sormaya, iddialarımın arkasında durmaya devam edeceğim.

Atanmış bir bakan, seçilmiş milletvekillerine had bildiremez, kendisini genelkurmay başkanı, milletvekillerini emir erleri sanan bir anlayışla TBMM Genel Kurulu’nda sesini yükseltemez. Bu, milli iradeye, yüce Parlamento’ya saygısızlıktır. Ancak, kendisi TBMM’de kurulan Araştırma Komisyonu’na davet edilmesine karşın gelmeyerek zaten milli iradeyi tanımadığını daha önce de ortaya koymuştur.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Atatürk ile zerre bağı kalmadığını iddia eden Bülent Turan’a hatırlatmak gerekir ki, Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetine tenezzül edenler kendileridir. Atatürk düşmanlarını ziyaret edenler, “Atatürk ile zerre muhabbeti olan ne ölüme ne dirime gelsin” diyen bir meczup ile görüşme kuyruğuna girenler kendileridir.

Hulusi Akar ile girilmiş olan bir tartışmadan hareketle, partimizin terör örgütü mensuplarının ellerini ovuşturmasına neden olduğunu iddia etmek, parti tabanımıza suçlamalarda bulunmak en hafif tabiriyle izansızlıktır. Cumhuriyet Halk Partisi’nin, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin aksine kurulduğu günden bu yana hiçbir terör örgütüyle yan yana gelmediği, hiçbir terör örgütünün mensuplarının devlette yükselmesine olanak sağlanmadığı herkesin bildiği bir gerçekliktir..

                                                                                                                                                                                      Özgür ÖZEL

                                                                                                                                                                               Manisa Milletvekili

                                                                                                                                                                           CHP Grup Başkanvekili

 

704 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle