Hoşgeldiniz  

admin | 10 Ocak 2019 | Dünya, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

10 ocak çalışan gazeteciler gününde basın mensupları ile bir araya gelen Akhisar Ticaret odası ve ticaret borsası yönetimi kahvaltılı toplantıda basın mensupları ile Akhisar’ı ve medyayı konuştu.

Egea müze kafe’de yapılan kahvaltı dan sonra konuşan Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Ulusoy  yerel basının Akhisar’ın kamuoyunu  oluşturmada ne kadar etkili olduğunu belirttiği konuşmasında bu güzel hizmetleri yapan tüm basın mensuplarına teşekkür etti.

Ülkemiz güzelleşsin, demokrasimiz güçlensin

Ulusoy, 10 ocak çalışan gazeteciler günü ve  1961 yılında gerçekleşen 9 patron olayı ile ilişkilendirerek anlattı. Bu olayın gazetecilerin kamuoyunu bilgilendirme konusuna ne kadar önem verdiğinin göstergesi olduğunu belirtti.

Ulusoy konuşmasında; “Üstlendiğiniz bu görevde sizlere başarılar diliyorum. Bu görevi, layıkıyla yerine getireceğinizden de eminim. İnşallah ülkemiz daha da güzelleşsin, demokrasimiz daha üst seviyelere gelsin. Bizim sivil toplum örgütü olarak beklentimiz bu doğrultuda” dedi.

Alper Alhat zeytin vurgusu yaptı…

TOBB çatısı altında bulunan iki kuruluşun bu gün bir arada güzel şeyler yapmakta, birlikte olduğumuzu göstermekteyiz. Sizler de bu gün hep birlikte buraya  katılarak basınımızın da birlikteliğini gösterdiniz. Bu güzel gününüzü ayrıca kutluyorum.  Ama burada en güzel anlatılan konu, Akhisar da her şeyin birlik ve beraberlik içinde çok güzel yürüdüğüdür. Biz gelişmekte olan bir ülke ve şehiriz. Biz bu şehri hep birlikte ekonomisi ile, sizin basında gösterdiğiniz haberlerinizle  kendimizi çok daha iyi yukarıda anlatabiliyoruz, dile getirebiliyoruz. Şehrimizin lider durumda olduğu zeytin ve zeytinyağı sektörü var. Bunlarla hep birlikte iyi bir noktaya geliyoruz.  Şehrimiz üreten bir şehir. Ürettikçe kazanıyoruz. Biz Ticaret odası ve borsamızın beraber yaptığı etkinliklerde Mehmet Ağabeyimizin aktif ve dinamikliği bu sene bizi zeytin hasat şenliklerinde çok daha iyi yerlere taşıdı.  Bu sebeple Ticaret odamızın yönetimine, ekibine ve komiteye ayrı ayrı çok teşekkür ediyoruz. Belki en önemlisi, basınımız hem yaygın medyadan gelen hem de yerel basınımız olarak bu meseleye çok iyi sahip çıkmanız oldu. Basın bizim için çok önemli. Akhisar kavga eden bir şehir değil. Biz birlikte ne istediğimizi bilen bir şehiriz.  O yüzden hep birlikte iyi çalışmalara imza atıyoruz. Odalarımızda ekiplerimizde bu yıl 2018 da yapacağımız etkinlikler ve projeler konuşuluyor ve biz bundan çok mutlu oluyoruz. Biz bir farkındalık yaratıyoruz. Geldiğimiz nokta şu , on yıl önce kişi başı 700 gram tükettiğimiz zeytin yağının miktarı şimdi iki kiloya geldi.  Bu tabii henüz az.  Tüketim arttıkça, talep arttıkça fiyat ta yükselecek.  Bu sene biz tüketimi artırmakla alakalı birçok çalışma yaptık. Hükümetten de beklentilerimiz var. Önümüzdeki günlerde bakanlık düzeyinde bazı çalışmalarımız olacak, KDV’nin zeytin yağında düşmesi ile ilgili çalışmalarımız olacak. Şehrin katılımını yeterli görmediğimiz zeytin hasat şenlikleri tüketimi artırıyor. Bu tabii bir tek Akhisar’da olmuyor, her yerde yapılıyor. Tüketimi artırmak bakımından bu etkinlik çok faydalı. Burada bizim fikirlerimiz bir yere kadar etkili . Burada yaptıklarımızı ve oluşturduğumuz algıyı Türkiye toplumuna yaptığınız haberlerle siz taşıdınız. Bu haberleriniz TOBB Başkanımız dahil Ankara’da ve ülkedeki herkes tarafından okunuyor. Bakanlık sizlerin haberlerini okuyor. Bu haberleriniz çok değerli. Bunları siyasete karıştırmadan yaptığınız için hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyoruz. Biz burada olduğumuz ve birlikte olduğumuz için mutluyuz. Siz de katıldınız , geldiniz , çok mutlu olduk, bu güzel gününüzü kutlarız” dedi.

Konuşmaların devamında, borsa ve ticaret odası yönetim kurulu üyeleri, gazeteciler için hazırlanmış hediyeleri takdim ederek günün anısına aile fotoğrafı çekildi. GHA/ Süleyman Kollu

742 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle