Hoşgeldiniz  

admin | 11 Ocak 2019 | Dünya, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

YAĞMUR YAĞDI SANAYİ DURDU!

[/videomatik]

Son iki günde metrekareye 100 kg’ın üzerinde yağış alan Akhisar’da yollar, caddeler, tarlalar, ekili alanlar ve zeytinlikler su altında kaldı.

Alt yapı sorunu yaşayan Karaosmanoğlu Sanayi sitesinde ise caddeleri sularla kaplanan işletme sahipleri iş yerlerine gidemiyor. İş makinelerinin güçlükle hareket edebildiği  sanayide işletmeler su baskınlarına müdahale etmekten üretimi durdurdu. Yetkililerin ilgisizliğinden şikayet eden Karaosmanoğlu sanayi esnafı yaya yürüyebilecekleri  bir cadde istiyor.

Yanlışlıkla su basan caddeye giren iki araç yolda kalırken çevre esnafın yardımı ile araçlar battığı yerden çıkarıldı. Meteorolojinin bu gün ve yarın da yağışın devam edeceğini bildirdiğini belirten sanayi esnafı yetkililerden  altyapısını tamamlamadan teslim edilen sanayiyi biran önce ziyaret ederek çözüm bulmalarını istediler.

Karaosmanoğlu Sanayi sitesinde mermer işletmeciliği yapan bir vatandaşımız, “her yağmur sonrası bu çileyi çekiyoruz. Yanımızda beton tesisi var oradan araçların yıkanması ile çıkan betonlu su, yolumuzu bozuyor. Alt yapı yok yağmur yağınca da caddelere giremiyoruz. Şimdi ben kendi İş yerime yaya veya otomobil türü bir araçla gidemem. Her yer su bastı. Sanayi çalışmalı ki ülke kalkınsın. Siz altyapısını yapmadığınız sanayiden üretim bekliyorsunuz” diyerek yetkililerden çözüm beklediklerini söyledi.

GHA / Süleyman Kollu

1550 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle