Hoşgeldiniz  

admin | 12 Ocak 2019 | Dünya, Eğitim, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Geçtiğimiz yıllarda birçok avrupa ülkesini içeren erasmus projelerini başarı ile tamamlayan Akhisar Kayhan Ergun MTAL, bir başarılı projeye daha imza attı. Öğrenciler İtalya ve Portekiz Yolcusu…

‘Elektrik Pano Tasarım Stajı”  projesi ile Kayhan Ergun’lu Öğrenciler, Portekiz ve İtalya yolcusu…

Akhisar Kayhan Ergun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alan Öğretmenlerinin hazırladığı  “Elektrik Pano Tasarım Stajı” ERASMUS+ Projesi Ulusal Ajans tarafından kabul edildi. ‘Elektrik Pano Tasarım Stajı”  projesi ile Kayhan Ergun’lu Öğrenciler, İtalya ve Portekiz’de staj yapacaklar.

Öğrenci ve öğretmenleri Akhisar İlçe Kaymakamı Sabit Kaya, makamında kabul ederek tebrik etti.

Sayın KAYA konuşmasında; “Öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum. Emeği geçen başta Okul Müdürü olmak üzere bütün personeli kutluyorum. Mesleki eğitimin güçlenmesinde bu tür projeler büyük rol oynuyor. Okulunuzu ve İlçemizi en iyi şekilde temsil edeceğinize inanıyorum”dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Süleyman MERMER’ de “Ülkemizde bilim ve teknolojinin gelişmesinde meslek liselerinin önemi ve yeri tartışılmaz. Elektrik Elektronik Teknolojisi öğrenci ve öğretmenlerini bu alanda gösterdikleri çaba için tebrik ediyorum,” dedi.

Kayhan Ergun M.T.A.L Müdürü Mehmet Aksoy proje daha önce de başarılı proje çalışması olan öğretmenlerine teşekkür ederek projenin işleyişi hakkında bilgiler verdi. Aksoy konuşmasında; ” Okulumuz, Elektrik Bölümü öğretmenleri tarafından yazılan ve kabul edilen ikinci Erasmus+ projesi ile yine Avrupa’da. Bu proje sayesinde 14 öğrencimiz kendi alanlarında 2 farklı ülkede üçer hafta staj yapma imkânı bulacaklar. Öğrencilerimiz için teknolojik gelişmelere paralel olarak gelişmekte olan sanayi koşullarına kolay adapte olabilmek, yurtdışındaki uygulamaları yerinde görebilmek ve gözleyebilmek büyük önem taşıyor. Bu proje öğrencilerimiz için bulunmaz bir fırsat olacak”dedi.

Aksoy konuşmasının devamında; “Proje kapsamında 7 öğrencimiz öğretmenleri eşliğinde 24 Mart – 13 Nisan 2019 tarihleri arasında Portekiz’de staj çalışması yapacak. 7 öğrencimiz de yine öğretmenleri eşliğinde 5 Mayıs – 25 Mayıs 2019 tarihinde İtalya’da üçer haftalık staj programına tabi tutulacaklar” dedi.

Aksoy, katılımcıların proje sayesinde kazandıkları beceri ve belgeleri kullanarak kendilerine yeni fırsatlar oluşturacaklarını, ayrıca yerel sektöre katkı sağlayacaklarını, kabul edilen bu  projenin 46300 € tutarında büyük bir bütçeye sahip olduğunu ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından finanse edildiğini ifade etti.

Aksoy sözlerine, “projede emeği geçen bütün öğretmen ve personelimizi kutluyorum. Öğrencilerimiz ve velilerine hayırlı olsun diliyorum” diyerek son verdi. GHA / Süleyman Kollu

1243 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle