Hoşgeldiniz  

admin | 17 Ocak 2019 | Dünya, Genel, Gündem, Politika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mhp’li Erkan Akçay: “Manisa Afet Bölgesi İlan Edilsin”

10-12 Ocak tarihleri arasında Manisa’daki yoğun yağış meclis genel kurulunda gündeme geldi. MHP Grup Başkanvekili Erkan AKÇAY “Manisa afet bölgesi ilan edilmeli ve çiftçilerimizin tüm zararları karşılanmalıdır” dedi.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay Manisa’da 10-12 Ocak tarihleri arasındaki yoğun yağmur felaketini meclis genel kurulu gündemine getirdi. 3 günde metrekareye 203 kg yağış yaşandığını belirten Akçay “sulama kanalları ve dereler taştı; Manisa Ovası adeta sulara gömüldü. Merkez ilçelerin yanı sıra, Saruhanlı, Turgutlu, Akhisar ilçelerimizde hasar büyüktür. Özellikle evlerinden tahliye edilmek zorunda kalan aileler ile tarım arazilerindeki hasarlar önemle irdelenmelidir. Tarım arazilerinin yüzde 70’i sular altında kalmıştır” dedi.

Akçay konuşmasına şöyle devam etti: “Manisa’da aşırı yağıştan kaynaklanan zararların bir an önce tespit edilerek vatandaşlarımızın mağduriyetleri giderilmelidir. Başta tarım üreticilerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın sorunlarını ve çözümleri takip edeceğiz. Bu nedenle acilen Manisa afet bölgesi ilan edilmeli ve çiftçilerimizin tüm zararları karşılanmalıdır.

Bu vesileyle Manisalı hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Cenab-ı Allah bir daha böyle felaketler göstermesin.”

10-12 Ocak tarihlerinde  Manisa ve ilçelerinde metrekareye iki gün içinde 203 kg yağmur yağması ve oluşan hasarlar ve sel felaketi sonucu, İstanbul-izmir yolu dahil birçok yolda ulaşım durmuş, TCDD Eskişehir İzmir tren seferlerini güvenlik gerekçesi ile durdurmuştu. Yapılan tadilat çalışmaları ile ulaşım açılmış, selin vurduğu binlerce dönüm tarla sular altında kalarak ekili alanlar zarar görmüştü. Yine Akhisar’da bir vatandaş sele kapılarak hayatını kaybetmişti.

GHA/ Süleyman Kollu

659 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle