Hoşgeldiniz  

admin | 17 Ocak 2019 | Dünya, Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Spor, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

MOTOSİKLET BİR TUTKU, GÜVENLİK MECBURİYET…

Akhisar Belediyesinden motosiklet sürücülerine eğitim desteği… Akhisarlı motosikletçiler güvenli ve ileri sürüş eğitimi alıyor.

Akhisar Belediyesi öncülüğünde gerçekleşen Motosiklet Güvenli ve İleri Sürüş Çalışmaları Most Akademi tarafından Akhisarlı motosiklet severlerle ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

Akhisar Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen Most-Teori Sunumu; dünyada kabul görmüş güvenli motosiklet kullanım teknikleri içerisinde en yaygın olan Roadcraft (Motosiklet Yol Sanatı) sistemi ile diğer sürüş tekniklerinin, görsel materyaller ile beraber aktarıldı. Most Akademi kurucu eğitmenlerinden Muhsin Öztürk’ün, yaklaşık 3 saat süren ve ücretsiz olarak gerçekleştirilen Most-Teori Sunumuna motosiklete ilgi duyan, motosiklet kullanan yaklaşık 100 kişi katıldı.

Sunumda, Güvenli bir sürüş için sürücünün bilmesi ve yapması gerekenler yardımcı video gösterimleri ile desteklenerek anlatıldı. Motosiklet tutkunlarının soru, paylaşım ve anıları ile katıldığı eğitim programında ilgi üst seviyede gerçekleşirken, motosiklet tutkunları eğitim faaliyetinin birçok yanlış bilinenin doğrusunu ortaya çıkarması bakımından çok verimli olduğunu ifade ettiler. Sürüşte güvenliğin ön planda olduğunun altını çizen Muhsin Öztürk motosikletin yan ayaklığına konulmazsa ayakta bile duramayacağını belirterek “önemli olan sürücünün motosikleti en iyi şekilde tamamlamasıdır. Bunun için de güvenli sürüşü belli bir sistem içinde öğrenmeliyiz”dedi.

19-20 Ocak 2019 tarihleri arasında Moto Drag pistinde yapılacak Most-Hakimiyet kapalı alan sürüş çalışması; trafiğe kapalı alanlarda gerçekleştirilen, ADAC sistemi temel alınarak motosiklet hakimiyeti ve acil durum manevralarının işlendiği çalışmalar yer alacak. Yaklaşık 8 saat çalışma süresine sahip ve ücretsiz olarak yapılacak olan Most-Hakimiyet Çalışmasında; Motosiklet kontrolleri, yavaş sürüş teknikleri, acil manevra ve fren teknikleri, yönlendirme ve viraj alma gibi konular işlenecek.

Yapılacak olarak pratik çalışmasına tüm kayıtların sona erdiği bildirildi ve katılımcıların motosiklet ehliyeti, kullanılabilir durumda motosiklet, geçerli araç sigortasının yanı sıra; tam korumalı motosiklet kıyafeti, kask (kapalı ya da çeneden açılır), motosiklet botu ile katılması zorunludur. Çalışma sonunda kişilere, Most Akademi Katılım Sertifikaları verilecek.

GHA/ Süleyman Kollu

 

539 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle