Hoşgeldiniz  

admin | 17 Ocak 2019 | Dünya, Genel, Gündem, Sağlık, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Engin Akyüz’le Konuşuyorum’da KONU SAĞLIK…

Engin Akyüz ile konuşuyorum da bu hafta sağlık konuşuldu. Göz hastalıkları, enfeksiyon hastalıkları ve hemşirelik mesleği konularında birçok sorunun cevabını bulduğu programda konuklar mesleklerini yaparken karşılaştıkları zorluktan, mesleğinin bilinmeyen yanlarını, ihmallerle doğan rahatsızlıkları anlattılar.

Programa Enfeksiyon Hastalıkları uzmanı Gülsüm Çavdar, Göz hastalıkları Uzmanı Ercüment Çavdar ve Hemşire Aslı Seymansaraç konuk olarak katıldılar.

Baştan sona ilgi ile takip edilen programda izleyiciler birçok soru yönelterek sorularına cevap arasa da doktor ve hemşire konukların önerisi hastaneye veya kliniğe gidilerek mutlaka muayene olunması yönünde oldu. Meslekleri hakkında bilgi veren Enfeksiyon Hastalıkları uzmanı Gülsüm Çavdar, Göz hastalıkları Uzmanı Ercüment Çavdar ve Hemşire Aslı Seymansaraç  izleyiciler de birçok faydalı tavsiyelerde bulundular.

Gözlük mü, lazerli operasyon mu? Göz tembelliği, göz kuruluğu nedir? Nezle olmamak mümkün mü? Nezle ile grip arasında ne fark var? Kuş gribi nedir ve halen kuş gribi tehlikesi devam ediyor mu? Kuş gribi insandan insana bulaşır mı? Sorularının cevap bulduğu program iki bölüm halinde yaklaşık iki saat devam etti.

GHA/Süleyman Kollu

    

835 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

için 1 yorum

  1. Engin Akyüz dedi ki:

    Tüm sağlık çalışanlarına Engin Akyüz ile konuşuYORUM programına gelen konuklar nezdinde kolaylıklar diliyor ve teşekkür ediyorum…

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle