Hoşgeldiniz  

admin | 31 Ocak 2019 | Genel, Gündem, Kültür Sanat, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Bir kadın gittiğinde ne çok kişi gider aslında; bir ağır işçi, bir temizlikçi, bir bakıcı, bir bahçıvan, bir muhasebeci… bir anne gider…  bir dost…  bir arkadaş…  bir sevgili… ne çok kişi yok olur aslında, bir kadın gittiğinde.

Evet, Bekir Coşkun’un dediği gibi kadın gittiğinde çok kişi kaybolur. Bir başka deyişle kadın değerlidir. Değeri gidince anlaşılır…

Engin Akyüz İle konuşuyorum programında bu hafta kadın ve kadının toplumdaki yeri konuşuldu. Akhisar Hent konseyi kadın meclisi başkan ve yönetiminden üç konuk ile yapılan programda kadın erkek eşitliğinden, kadının yönetimde, üretimde ve siyasetteki yerine kadar bir çok konuya değinildi.

Programa konuk olarak Akhisar kadın meclisi başkanı Serpil Pehlivan, kedin meclisi genel sekreteri Fatoş Öztürk, kadın meclisi yönetim kurulu üyesi Dilek Çabuk katıldılar.

Akhisar’da kent konseyi i ve bünyesindeki alt meclislerin teşkillerinin anlatıldığı programda kadın meclisi ve engelli meclisinin kuruluş amaçları, kadın meclisinin kurulduğu günden bu yana yaptığı çalışmalar ve faaliyetler anlatıldı.

Kadın meclisinin geçtiğimiz günlerde başlattığı Akhisar’ın kadın sesleri projesinin amacı ve şimdi gelinen noktayı anlatan başkan Serpil Pehlivan “Akhisar’da temsil yeteneği ile birçok konuda başarı sağlamış ve bulunduğu kurum, kuruluşu güçlü ve başarılı bir şekilde temsil eden çok sayıda kadın var. Biz bunları ziyaret ederek başarı hikayelerini dinliyor, not ediyoruz. Burada amacımız onların nasıl başarıya ulaştıklarını daha fazla kitleye taşımak, rol model alınmalarını sağlamak” dedi.

Programda Akhisarlı usta aşçı Fatih Erdoğan’ın Zeytin dönerini tadan konuklar, lezzet ve damak tadına tam not verdiler. Yakın gelecekte eğer başarılı bir şekilde pazarlanırsa zeytin dönerinin Akhisar’ın seçkin bir lezzeti olabileceğini savunan konuklar aşçı Fatih Erdoğan’a bu lezzeti Akhisar’a kazandırdığı için teşekkür ettiler.

GHA/ Süleyman Kollu

 

 

594 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

için 2 Yorum

  1. Engin Akyüz dedi ki:

    Engin Akyüz ile konuşuYORUMa katılan ve Akhisar Kent Konseyi Kadın Meclisini temsil eden arkadaşlarımı kutluyor, başarılar diliyorum…

  2. Engin Akyüz dedi ki:

    Engin Akyüz ile konuşuYORUMa katılan ve Akhisar Kent Konseyi Kadın Meclisini temsil eden tüm arkadaşlarımı kutluyor ve başarılar diliyorum…

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle