Hoşgeldiniz  

admin | 08 Mart 2019 | Genel, Gündem, Kültür Sanat, Politika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Kent Konseyi Kadın meclisi uzun süreden beri devam eden ve hem iş hayatında hem de sivil toplum kuruluşlarında başarılı temsilci olan kadınlar ile görüşmeler yaparak gerçekleştirdiği  Akhisar´ın Kadın Sesleri Projesinin  finalini 8 Mart Dünya Kadınlar gününde  kahvaltıda bir araya gelerek yaptı.

Kahvaltı öncesi Kent Konseyi Meclisi Yönetim Kurulu Başkanı Serpil Pehlivan  kadınlara karanfil dağıttı. Başkan Pehlivan projenin sonlanması  ve 8 mart dünya kadınlar günü dolayısı ile yaptığı teşekkür konuşmasında şunları söyledi.

“Değerli misafirlerimiz, değerli basın mensupları, 8 Mart Dünya Emekçi kadınlar günü dolayısıyla bir araya geldik.  Akhisar Kent Konseyi Kadın Meclisi Kadın ve Siyaset Çalışma grubumuzun Akhisar´ın Kadın Sesleri projesinin finalinde sizlerle bir aradayız. Öncelikle kahvaltı organizasyonumuza katkı sunan Erdemliler Sigortaya, Sayın Gülçin Erdem ve sayın Fatma Erdem´e şükranlarımızı sunuyorum. Kadın ve Siyaset çalışma grubumuza ve grup temsilcimiz sayın Nilüfer Ormanyaran´a teşekkür ederim. Proje kapsamında ziyaret ettiğimiz siz değerli kadın temsilcilerimize bizlere gösterdiğiniz nezaket ve misafirperverlikten dolayı teşekkür ederim. Tabi ki proje kapsamında kamuoyunu bilgilendirme ve Kadın temsilcilerimizin görüşlerini aktarma konusundaki katkılardan dolayı Akhisar´ımızın değerli basın mensuplarına ben ve yönetim kurulum adına ayrıca teşekkür ediyorum. Bugün burada kadın temsilcilerimizle bir aradayız. Proje süresince görüştüğümüz tüm kadın temsilcilerinin ifade ettiği ‘ Birlikte davranma ve projeler üretme´ iradesinin ilk örneğini sergiliyoruz.  Akhisar´da öncelikle Kadın ve Toplum yararına projelerde bu süreçten sonra daha fazla bir arada olacağımıza olan inancımız tazelendi. Bu birlikteliğimizin kentimizdeki, bölgemizdeki ve ülkemizdeki kadın temsilcilere örnek oluşturması en büyük temennimizdir. Akhisarlı kadınlara çağrımız; sivil toplum kuruluşlarında, derneklerde, meslek örgütlerinde, siyasi partilerde ve benzerinde daha fazla yer almalıdır. Tüm kadınları 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününde selamlıyorum” dedi.

GHA/Süleyman Kollu

664 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle