Hoşgeldiniz  

563. ÇAĞLAK FESTİVALİ BAŞLIYOR

admin | 29 Nisan 2022 | Genel, Gündem, Kültür Sanat, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Pandemi nedeni ile iki yıldan beri ara verilen toplu sosyal etkinlikler başlıyor. Akhisar’ın 6 asırlık festivali olan Çağlak festivalinin 563.’sü Mayıs ayında gerçekleştirilecek.  Akhisar Belediyesinin Gölet alanı başta olmak üzere şehrin birçok yerinde, her yaştan ve her kesimden insanın kendinden bir şeyler bulacak iddiası ile gerçekleştireceği iki haftalık festivalin lansmanı Akhisar Belediyesi encümen salonunda yapıldı.

Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun yanı sıra tüm siyasi partilerden belediye meclis üyesi temsilcilerin bulunduğu lansman toplantısı yaklaşık 10 dakika sürdü. Toplantıda konuşma yapan Belediye Başkanı Besim Dutlulu mütevazı bütçe ile stand gelirleri ve belki çok az belediye bütçesinden destekle  karşılanabilecek çok güzel bir festival programı hazırlandı. Burada emeği geçen tüm meclis üyesi ve kültür komisyonu üyelerine teşekkür ediyorum ”dedi.

Kardeş şehir belediye başkanları davet edildi

Bosna Hersek ve Makedonyadaki kardeş şehir belediye başkanlarının (Danju Vakuf, Gostivar) festivale davet edildiğini belirten Başkan Dutlulu; “ aynı şekilde bizler de inşallah o şehirlerin yaptığı festivallere katılarak kültürel paylaşımı destekleyeceğiz” dedi.

Standlar çok uygun

Basın mensuplarının stand fiyatları ile ilgili sorusuna yanıt veren belediye başkan yardımcısı Ekrem Kayserili, “stand fiyatları çok uygun fiyatlı. 1500 TL ile 4000 TL arasınad olan bir grup var. Bir de gıdacılar için 7500  olan standlar, tanıtım reklam standları ki araç ve makine koyanlar için 10 bin Tl olmak üzere standlarımız fiyatlandırıldı. Kadın derneklerine, engelli derneklerine standlar bedelsiz verilecek. Diğer kültür derneklerine % 50 indirim uygulanacak. Yani halkımıza sesleniyoruz buradan herkes gelsin ve stand kiralamak için başvursun” dedi.

Güvenlik üst seviyede olacak

Gazetecilerin sorusu üzerine, festival alanında gece ve gündüz güvenliğin üst seviyede sağlanacağını, belirten Kayserili, hem özel güvenlikle hem de emniyet müdürlüğünden destek alınacağını belirtti.

Tanıtıma önem vereceğiz

Basın mensuplarının sorusuna yanıt veren Besim Dutlulu “Çok kapsamlı ve tarihi bir festivali yaşatıyoruz. Katılım tabii ki çok önemli. Bunun için çevre şehirlerde tanıtımı gerçekleştireceğiz. Festival Programı kesinleştiğinde basınla paylaşarak tanıtım faaliyetlerine başlayacağız. Her zamankinden çok daha fazla bir katılım olacağına inanıyoruz.”dedi.

Kimler var kimler…

Festivalde birçok faaliyetin içerisinde en dikkat çekeni elbette ücretsiz halk konserleri. Her yaş gurubuna ve her kesime hitap etmesi için farklı müzik gruplarına ve türlere yer verildiği belirtildi. Bu yıl  Gripin Grubu, Doksanlar Grubu, Derya Uluğ ve Kibariye sahne alacak.

GHA / Süleyman Kollu

28 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle