Hoşgeldiniz  

admin | 15 Aralık 2018 | Dünya, Eğitim, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Kapaklıkaya Konferansı salonlara sığmadı

Şehzadeler Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Mutlu Aile, Mutlu Çocuk’ konulu konferans Manisalı vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Civar illerden de gelen vatandaşların Kültür Sitesi Lale Salonunu doldurmasıyla birlikte birçok vatandaş Eğitimci – Yazar Alişan Kapaklıkaya’nın konuşmacı olduğu konferansı sonuna kadar ayakta dinlemek zorunda kaldı.

Şehzadeler Belediyesinin Kültür Sitesi Lale Salonunda düzenlediği, konuşmacı olarak tüm Türkiye’de tanınmış olan Eğitimci – Yazar Alişan Kapaklıkaya’nın katıldığı ‘Mutlu Aile, Mutlu Çocuk’ konferansı, Manisalılar tarafından yoğun ilgi gördü. Manisa’nın yanı sıra çevre illerden de gelen vatandaşların salonu doldurması ile birlikte, Manisa’nın en büyük salonu olan Lale Salonu tıklım, tıklım doldu. Yaklaşık 3 saat süren konferansı izlemeye gelen vatandaşlar konferansı sonuna kadar büyük bir ilgiyle dinlediler. Kapaklıkaya’nın zaman zaman kendi hayatından anlattığı hikâyeler, salonda bulunanlara duygu dolu anlar yaşatırken, bazı vatandaşlar gözyaşlarına hâkim olamadı.

Manisalıların ve çevre illerden gelen vatandaşların ‘Mutlu Aile, Mutlu Çocuk’ konulu konferansa yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortaklaşa düzenlediğimiz, Eğitimci – Yazar Alişan Kapaklıkaya’nın konuşmacı olduğu ‘Mutlu Aile, Mutlu Çocuk’ konulu konferansımıza hoş geldiniz. Bu akşam bizleri ziyadesi ile mutlu eden, beklentilerinde üzerinde yoğun bir katılım söz konusu oldu. Salonda oturacak yerin dışında göründüğü gibi ayakta bekleyen ve sahne kenarlarını doldurmuş olan vatandaşlarımız var. Havaların biraz soğuk olması nedeni ile vatandaşlarımız acaba ilgi gösterir mi? Diye zaman zaman tereddüt yaşamıştık. Ancak söz konusu ailemiz olunca, çocuklarımız olunca, söz konusu yüreklerimize dokunabilen Alişan Kapaklıkaya olunca Manisa’nın en büyük salonu doldu taştı. Gördüğümüz kadarıyla salonun dolu olması nedeni ile içeriye giremeyen vatandaşlarımız var. Bunun telafisi için en kısa zamanda Alişan hocamızı yeniden Manisa’ya davet ederek bir program daha düzenleyelim inşallah. Tekrardan böylesine yoğun katılım gösteren tüm hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konferansın sonunda Başkan Çelik, Kapaklıkaya’ya Manisa Mesir Macunu ve çeşitli ürünlerden oluşan sepet ve çiçek takdiminde bulunurken, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş’te Başkan Çelik’e eğitime vermiş olduğu destekler nedeni ile bir plaket takdiminde bulundu.

Kültür Sitesi Lale Salonunda düzenlenen ‘Mutlu Aile, Mutlu Çocuk’ konulu konferansa Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in yanı sıra Şehzadeler ilçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, Belediye Meclis Üyesi Mehmet Emin Çipiloğlu, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcıları Bilal Demir, Ahmet Songüler, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkan Vekili Mustafa Ali Çimbil ve çok sayıda vatandaş katıldı.

531 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle