Hoşgeldiniz  

AK PARTİ VE MHP KARŞI ÇIKTI, CHP VE İYİ PARTİ YETKİ VERDİ

admin | 17 Mayıs 2020 | Genel, Gündem, Politika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Belediye Meclisinde Yetki Krizi…

AK PARTİ VE MHP, KARŞI ÇIKTI, YETKİ CHP VE İYİ PARTİ OYLARIYLA VERİLDİ

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun, belediyecilik hizmetlerinin aksamaması için olağanüstü meclis toplantısında istediği borçlanma yetkisine AK Parti ve MHP red oyu verdi. Akhisar halkına hizmetlerin aksamaması için gerekli olduğu iddia edilen borçlanma için  yetkinin görüşüldüğü madde, Cumhuriyet Halk Partili ve İYİ Partili meclis üyelerinin oylarıyla meclisten geçti. Başkan Dutlulu, “Bizi bu yolda ne deprem, ne virüs, ne de bazılarının siyaseti engelleyemedi ve Allah’ın izniyle de engelleyemeyecek” dedi.

Geçtiğimiz gün gerçekleşen Akhisar Belediyesi 1. olağanüstü meclis toplantısı, Besim Dutlulu başkanlığında çeşitli maddelerin görülmesi üzerine toplandı. Devletten Akhisar Belediyesi’ne gelen vergi payı bütçesinin yarı yarıya düşürülmesi sebebiyle Akhisar halkının belediyecilik hizmetlerinde aksama yaşamaması için Belediye Başkanı Besim Dutlulu’ya 6 milyon TL kredi alımı için yetki verilmesi mecliste görüşülen maddelerden birisiydi.

DEVLETTEN GELEN PARA YARI YARIYA DÜŞÜRÜLDÜ

Başkan Dutlulu, İller Bankası’ndan gelen bütçenin her yıl artması gerekirken, göreve başladıkları 1 yıldır kademeli olarak düştüğünü tablo ile açıkladı. Bir önceki AK Parti döneminde iller bankasından yeterli para geldiğini fakat bu dönem yeterli para gelmediği için Akhisar halkına yapılan ve yapılacak hizmetlerde aksama yaşanmaması ve halkın mağdur edilmemesi için meclis üyelerinden borçlanma yetkisi istedi. AK Parti ve MHP grubu red oyu verdiği gündem maddesi, Cumhuriyet Halk Partili ve İYİ Partili meclis üyelerinin oylarıyla meclisten geçti.

5 MİLYONLUK FARKIN HESABINI SORDU

Başkan Dutlulu, iller bankasından AK Parti döneminde gelen yüksek bütçeye kıyasla, Cumhuriyet Halk Partisi döneminde gelen düşük para miktarını gösteren tabloyu AK Parti Grup Başkanı Cemal Gürmen’e verdi. Akhisar halkına hizmetin engellenmemesini istediğini söyleyen Başkan Dutlulu, “Bir Akhisarlı olarak bunun hesabını siz de sorarsanız çok mutlu oluruz” dedi.

GHA/ Süleyman Kollu

575 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle