Hoşgeldiniz  

AKGİAD YÖNETİMİ TBMM’DE

admin | 09 Şubat 2019 | Genel, Gündem, Politika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

AKGİAD YÖNETİMİ TBMM’DE

Akhisar Genç İş Adamları Derneği (AKGİAD)  Başkan ve yönetim kurulu üyeleri  Türkiye  Büyük Millet  Meclisinde,  CHP Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ile AKP Milletvekili Uğur Aydemir’i  ziyaret ettiler.  Bakırlıoğlu’nu ziyarette  CHP Gurup Başkan Vekili Özgür Özel’de bulundu. AKGİAD  yönetimi  MHP Gurup Başkan Vekili Erkan Akçay’ı da ziyaret ettiler.

Ziyaretlere AKGİAD Başkanı Özkan Kalın, Başkan Vekili  Mali Müşavir  Bilal Özükırmızı, Başkan Yardımcısı Dört Mevsim Gazozları İmalatçısı Burçin Karakuş, Başkan Yardımcısı  Başaran zeytincilik yetkilisi  Mert Başaran, Yönetim Kurulu Üyesi  Şahanoğlu Orman Ürünleri yetkilisi  Durmuş Şahanoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi  Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası sahibi Erhan Yılmaz ve  dernek asistanı Arzu Budak Özoktaş katıldılar. Yaptıkları Ankara  ziyaretlerin de ilk olarak  CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu  ve CHP Gurup Başkan Vekili Özgür Özel’e yaptılar. Samimi bir ortamda geçen görüşmede, yönetim kurulu, Akhisar’lı  ve Akgiad üyesi Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu’nu mecliste ilk defa ziyaret etmelerinden dolayı hayırlı olsun temennilerinde bulundular. Akhisar üzerine bir çok konuda konuşulan ziyarette, öncelikli konu eğitim, zeytine pirim ve yerel seçimler üzerine oldu. Kalın verdikleri bilgilerden ve misafirperverliklerinden dolayı tüm vekillerimize  çok teşekkür ediyoruz dedi.

Kalın ve yönetim kurulu;  AKP milletvekili Uğur Aydemir’i, MHP Gurup Başkan Vekili Erkan Akçay’ı da ziyaret ettiler.

Kalın ; Üç Partiye mensup, 4 Manisa Milletvekili ile yaptığımız  ziyaretler de öncelikli olarak Akhisar’ın  önemli sorunlarının başında olan Akhisar Üniversitesi, Zeytine prim verilmesi, kobi konut kredisi faizleri,sivil havacılık ,emeklilikte  yaşa takılanlar, meslek liselerindeki staj mağdurları, Manisa’nın genelinde eğitim düzeyinin geçtiğimiz yıllara oranla düşüklüğü  konularında çalışmalarının  olup olmadığı hakkında bilgi alışverişinde bulunduk.  Sayın milletvekillerinin  görüşlerini  dinledik.  Alınması gereken önlem ve kararlara etkin bir şekilde  dahil olmaları taleplerimizi ilettik. Akhisarımızın çok güzel bir ilçe olması sebebiyle daha iyi ve daha güzel şeylere laik olduğunu, iyi bir belediyecilik anlayışı ile yönetilirse örnek bir ilçe olacağımızı belirterek yerel seçimlerde her partiye başarılar diledik. Seçim vaatlerini verirken sözlerini tutabilecek şekilde vaatler vererek halkımıza ve bizlere hayal kırıklıları yaşatmamalarını rica ettik. Akhisar’da her zaman dile getirdiğimiz üniversite konusu ile ilgili maalesef yine tatmin edici bir bilgi alamadık.

Zeytine pirim konusunda şuan için bir gelişme olmadığını belirten vekillerimiz, şuan için böyle bir şey söz konusu değil dediler. Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, zeytine prim ve birçok konuyu yakından takip ettiğini belirtti. Üniversite konusunda bir şey yapılmamasının çok üzücü bir durum olduğunu söyleyen Bakırlıoğlu, bu konuda  Akhisar’ın ekonomik ve sosyal anlamda çok şey kaybettiğini dile getirdi.Uğur Aydemir zeytine pirim verilme konusunun şuan gündem de olmadığını söyledi. Sivil havacılık ile ilgide Akhisar’ra bir heyet gönderdiğini ve bu konuyla ilgili en kısa zamanda bir açıklama yapacağını dile getirdi. Akçay; “emeklilikte yaşa takılanların emekli olması bizim seçim vaatlerimizde yer alıyor bu konuda çalışmalarımız devam edecek” dedi.

GHA/ gundemakhisar.com

883 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle