Hoşgeldiniz  

Akhisar Belediye Basketbol Takımı Başarıyla Yükseliyor

admin | 26 Şubat 2021 | Dünya, Genel, Gündem, Spor, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Engin Akyüz’ün Akhisar Belediye Basketbol Takımı’nın başarılarının konu ettiği programında Akhisar’da Basketbolun seyri ve hedefler konuşuldu.

Akhisar Belediye Basketbol takımı, kısıtlı bütçesiyle kurulan kadrosuyla her başarının maddi kaynaklarla sağlanmayacağının güzel örneğini verip uzun süre ligde lider kalmayı başardı. Bu başarısı ile kamuoyunda sempati ve takdir toplayan takımın başkanı, takım koçu, genel menejeri, takım kaptanı ve Amerikalı oyuncusu ile Engin Akyüz ile Konuşuyorum programında engin akyüzün sorlarını cevaplayıp başarı hikayelerini kamuoyu ile paylaştı.

Başarımız Tesadüf Değil

Kulüp başkanı Alper Ayan, takım genel menajeri Ömer Halat, takım kaptanı , Ömer Sancaklı, Takım koçu Levent Demirci, oyuncu Marvin Jefferson engin Akyüz’ün sorularının yanı sıra izleyici sorularını da cevapladı. Yaklaşık iki saat süren programda, Akhisar Belediye Basketbol takımının dünü bu günü ve bu yıl yakalanan başarı grafiğinin arkasında yatan özveri ve azim uzun uzadıya konuşuldu.

Basketbol dalında Akhisar düzeyinde yaşanan gelişmenin temelinde bilinçli ve özveriyle kurulan takımın rolü ve disiplinli çalışmanın başarıya olan etkisi anlatılırken takım içindeki arkadaşlık ilişkisi, takım ruhunun oluşmasındaki etkilerine vurgu yapıldı.

Türkiye ve Akhisar’da Olmaktan Çok Mutluyum

Takımın Amerikalı oyuncusu Marvin Jefferson’un sempatik yaklaşımının damga vurduğu programın ilk on beş dakikalık bölümünde Jefferson Akhisar ve Türkiye’de gördüğü misafirperveklikten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Programa mesaj yollayarak katılan Marvin’in nişanlısı Jesi de nişanlısının Akhisar’da oynadığı oyundan ve şehrin insanının ona gösterdiği yakınlıktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek Akhisar halkına sevgilerini iletti. Takım kaptanı Ömer Sancaklı “böylesine güzel insanlardan kurulu bir takıma kaptanlık yapmaktan onur duyuyorum” dedi.

Basketbolda Hedef Süper Lig

Akhisar Belediye Basketbol kulübü başkanı Alper Ayan, takımı öncesinde çok iyi bir hazırlık aşamasından geçtikten sonra, yine takımda uzun süre görev yapmış eski oyuncularının fikir ve görüşleri doğrultusunda birlikte kurarak güzel bir başarı elde ettiklerine vurgu yaptı. Ayan başarılarının tesadüf olmadığını, bunu bir buçuk ay zirvede kalarak kanıtladıklarını, zirveye ortak olarak yarışlarını sürdürerek de devam ettirdiklerini belirtti. Ayan “şampiyonluk ve tabii ki arkasında Süper lige yükselmek gibi hedefimiz var. Niçin olmasın. Akhisar basketbolda bir süredir adını başarıları ile duyuruyor. Gelecek yıl bu takımın süper ligde mücadele etmesi amacımız. Diyebilirim ki Akhisar’da basketbol tarihin hiçbir döneminde bu kadar sponsor desteği almamıştır. Başta Akhisar Belediyesi ve Alhatoğlu şirketi olmak üzere, küçük büyük bize sponsor desteği veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

GHA/ Süleyman Kollu

85 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle