Hoşgeldiniz  

Akhisar Belediyesi 1. Nostalji Futbol Turnuvası başlıyor

admin | 17 Temmuz 2019 | Genel, Gündem, Spor, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Belediyesi şehrin futbol takımlarına katkı sağlamış futbolcular adına nostalji futbol turnuvası düzenliyor. Akhisar Belediye Meclisi Eğitim Gençlik ve Spor Komisyonu tarafından yürütülecek Akhisar Belediyesi 1. Nostalji Futbol Turnuvası, 20 Ağustos’ta başlayacak.

Akhisarlı futbol severlere geçmişi yaşatmak amacı ile yapılması planlanan turnuvada ayrıca yetişmekte olan nesle spor bilinci ve alışkanlığını kazandırmak olacak. 1. Nostalji Futbol Turnuvası özellikle mahallelerde gayrifedere futbol takımlarında futbol oynamış ve hakkın rahmetine kavuşmuş tüm futbolcular anısına yapılacak.

Turnuva hakkında bilgi veren Eğitim Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi Şerif Şen, “Bildiğiniz gibi geçmişte Akhisar’ımızda Gayrifedere adı altında mahallelerimizde futbol takımları bulunmaktaydı. Bu mahallelerde kurulan futbol takımları Akhisarspor’umuza futbolcu yetiştirmekteydi. Çeşitli zamanlarda Pazar Pazarında, Çınarlı kapıda Kovalıkta ve Telli kavaklarda turnuvalar düzenlenirdi. Bu turnuvalarda kıran kırana iddialı heyecanlı ve centilmence maçlar yapılırdı. Yetişmiş futbolcuların arasından yeni yeni genç futbolcular çıkardı. Bu nedenle Akhisar Belediyesi olarak siz değerli Akhisarlı futbol severlere geçmişi yaşatmak amacı ile Akhisar Belediyesi 1. Nostalji Futbol Turnuvası düzenlemeye karar vermiş bulunmaktayız.

Amacımız, yetişmekte olan nesle spor bilinci ve alışkanlığını kazandırmaktır. Spor her yaşta her meslek grubunda insanların yaşamlarını aktifleştirmek ve zindeleştirmek için gerekli olan fiziksel ve zihinsel gelişmeyi sağlayan ayrıca vücudun anatomik dengesini koruyan yegane unsurdur. Bu maksatla en küçükten en büyüğüne kadar tüm vatandaşlarımızın mutlaka bir spor branşı ile ilgilenmelerini, her türlü kötü alışkanlıklardan uzak kalmalarını bedenen zihnen ve ruhen gelişmelerini sağlamak, sporcu ahlaki ile önce kendilerine, ailelerine, çevresine, vatana ve millete faydalı, maddi ve manevi yönden gelişmiş sağlıklı bir toplum oluşturmak, üyeler arasında sevgi, saygı, birlik ve beraberlik sosyal ve kültürel dayanışmayı sağlamak ve devam ettirmek, Türk gençliğini geliştirip tanıtmak ayrıca Türkiye çapındaki sporcuları birbirleriyle tanıştırmak aralarında her türlü yardımlaşmayı sağlamak, spor vesilesi ile halkımızı sosyal yönden gelişmiş, dinamik, sağlıklı kılmaktır.

Ayrıca bu 1. Nostalji Futbol Turnuvası bu mahallelerimizdeki gayrifedere futbol takımlarımızda futbol oynamış ve hakkın rahmetine kavuşmuş tüm futbolcularımızın anısına yapılacaktır. Akhisar belediyesi olarak mahallelerimizde gayrifedere futbol takımı olarak faaliyette gösteren bu takımlarımızın renkleri ve isimlerini canlandırmak isteyen tüm Akhisarlılarımızı turnuvaya davet ediyoruz.

Bu takımlarımız; Altınova Spor, Güneş  Spor, Karabulut  Spor, Yıldırım Spor, Kırmızı Şimşekler, Yıldız Gençlik Spor, D. Altı Eylül Spor, Cumhuriyet Gençlik Spor, Demir Spor, Akgün Spor, Çınarlıkapı Spor, Pazarçı Gençlik Spor, Gençlik Spor, Çağlayan Spor, Karadeniz Gençlik Spor, Eren Spor, Dinam Spor, Doğan Spor, Esen Spor, Çağrı Spor, Kanat Spor, Ateş Spor, Çelik Spor’dur.

Bu takımlarda futbol oynamış veya yöneticilik yapmış futbolcu ve futbol insanlarını anlamı büyük olan bu turnuvaya davet ediyoruz. Akhisarlı iş adamlarımız da bu takımlarımızdan herhangi birine sponsor olup turnuvaya katılabilirler.

Müracaatlarınızı Akhisar Belediye Yazı işleri Müdürlüğüne ve Eğitim, Spor Komisyon üyelerimize yapabilirsiniz. Haydi Akhisar biraz geriye gidip hep beraber nostalji yapalım. Aramızdan ayrılan futbolcularımızı rahmetle analım” dedi.

10 Ağustos’ta sona erecek başvuruların Akhisar Belediye Yazı işleri Müdürlüğüne ve Eğitim, Spor Komisyon üyeleri Şerif Şen, Sezgin Akkaynak, Nurullah Zağlı, A. Rıza Çelik ve İlkay Düztaş’a da başvuru yapabileceği bildirildi.

GHA

370 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle