Hoşgeldiniz  

Akhisar Belediyesi Ata Sporlarımızı Devam Ettiriyor

admin | 29 Ağustos 2019 | Genel, Gündem, Spor, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar’da bu yıl ilk kez Kültür ve Spor Şenlikleri kapsamında düzenlenecek olan Geleneksel Yağlı Güreş ile Cirit ve Değnek yarışları 31 Ağustos Cumartesi günü Çağlak Mevkii Kent Ormanı’nda yapılacak.

Asırlara meydan okuyan ata sporlarımız yağlı güreş ile cirit ve değnek oyunlarını tekrardan canlandırmak için harekete geçen Akhisar Belediyesi, Kültür ve Spor Şenlikleri kapsamında ata sporlarını devam ettiriyor. 31 Ağustos Cumartesi günü sabah saat 09.00’da Akhisar’ın namlı atları ve binicileri Cirit ve Değnek müsabakalarında yarışırken, saat 11.00’de ise birbirinden değerli pehlivanlar yağlı güreş müsabakalarında yarışacak. Tüm Akhisarlıları müsabakalara davet eden Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, geleneksel ata sporlarını yaşatmak ve geleceğe taşımak amacıyla ellerinden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceklerini bildirdi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Dutlulu, şu ifadelere yer verdi: “Akhisar’ın kırsal mahallelerinde ata sporlarımız hala büyük bir katılım ve coşkuyla sürdürülüyor. Kırsal mahallelerimizden gelen namlı atlar ve biniciler, Çağlak mevkiinde hayata geçireceğimiz Kültür ve Spor Şenlikleri kapsamında bir araya gelecek. Bunun yanı sıra asırlara meydan okuyan ata sporumuz yağlı güreş müsabakalarımızda birbirinden değerli pehlivanlarımız yarışacak. Sadece Akhisar’dan değil Ege Bölgesi’nin birçok il ve ilçesinden sporseverlere ev sahipliği yapacağız. Bu etkinlikler ile hem kültürümüzün yaşatılmasına katkı sağlayacağız, hem de Akhisar’a sosyal ve ekonomik açıdan getiri sağlayacağız. Akhisar’da ata sporlarımızı yaşatmaya ve geleceğe taşımak için elimizden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.”

GHA

229 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle