Hoşgeldiniz  

AKHİSAR BELEDİYESİ BİSİKLET TRAFİK EĞİTİM PARKI HİZMETE BAŞLADI.

admin | 18 Eylül 2020 | Genel, Spor, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

– Akhisar Belediyesi’nden Türkiye’ye örnek proje
– Akhisar Belediyesi Bisiklet Trafik Eğitim Parkı hizmete başladı

Akhisar Belediyesi tarafından hayata geçirilen “Bisiklet Trafik Eğitim Parkı” sayesinde, 7’den 70’e tüm vatandaşlar hem bilinçli bisiklet kullanımını öğrenecek hem de temiz çevre ve sağlıklı bir toplum için Türkiye’ye örnek uygulamalara imza atacak.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun talimatları ile Hüsnü Kahraman Kültür ve Sağlıklı Yaşam Gölet alanında uzun yıllardır boş ve atıl duran araziyi Bisiklet Trafik Eğitim Parkı olarak tasarlayarak vatandaşların hizmetine sundu. Toplamda 6 dönümlük alan üzerine yapılan parkta çocuklar trafik kurallarını öğrenirken, aileleri de yeşil alanlarda keyifle vakit geçirebilecekler.

“AKHİSARLILARIN GURURLA VE KEYİFLE KULLANABİLECEĞİ BİR TESİS”

Türkiye’de örnek bir projeye imza attıklarını ifade eden Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Bugün, geleceğimize yatırım yaptığımız bir projemizi daha hayata geçiriyoruz. Bisiklet Trafik Eğitim Parkı’mızda çocuklarımız bisiklet sürüş eğitimi alacak ve trafik kurallarını öğrenecek. Aynı zamanda yetişkinlere de bisiklet eğitimi vereceğiz. Vatandaşlarımız burada hem iyi vakit geçirecekler hem de güvenli bir şekilde trafikte nasıl seyahat edecekler ve nasıl bisiklet kullanacaklar onun eğitimini alacaklar. Şehrimizde bu alan yıllardır atıl vaziyette bulunuyordu. Şimdi burayı ücretsiz olarak halkımızın hizmetine sunuyoruz. Ciddi bir yatırım yaptık ve gerçekten tüm Türkiye’de örnek olacak bir tesis haline geldi. İnşallah burada uzun yılar Akhisar halkına faydalı ve güzel hizmet etmeyi ümit ediyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.  Akhisarlıların gururla ve keyifle kullanabileceği bir tesisi daha şehrimize kazandırmış olduk” dedi.

“TÜRKİYE’YE ÖRNEK BİR PROJE OLDU”

Bisan Firması Satış ve Pazarlama Müdürü Halit Topçu, “Başkanımız bize projeden ilk bahsettiğinde çok heyecanlanmıştık. Buraya ilk geldiğimizde atıl ve otluk bir alandı. Daha sonra tekrar geldiğimde çalışmaların ilerlediğini gördüm ve çok heyecanlandım. Burada Besim Başkanımızın attığı ilk adım çok önemliydi ve bu adıma biz de katkıda bulunmak istedik. Bizler de fabrikadan destek vermeye çalıştık. Bisan firması olarak bu tür faaliyetlere destek veriyoruz. Bisiklet kültürünü insanlarımıza aşılamaya çalışıyoruz. Bu kapsamda Akhisar Belediyesi’nin yaptığı çalışma Türkiye’ye örnek bir proje oldu. İnşallah Akhisar Belediyesi ile birlikte hep beraber daha güzel işlere imza atacağız” ifadelerini kullandı.

“BİSİKLETLİ TRAFİĞİ ÖĞRETECEĞİZ”

Eski milli sporcu ve Bisikletliler Derneği Genel Başkanı Murat Suyabatmaz, “Burası Türkiye’de örnek gösterebileceğimiz nitelikte bir bisikletli trafik eğitim parkı oldu. Gelişmiş ülkelerde olduğu gibi eğitim vermek amacıyla trafik kültürünün gelecekte motosiklet ya da otomobil kullanırken ihtiyaç duyacakları tüm trafik tabelalarını temelden öğreteceğiz. Bisikletli trafiği öğreteceğiz. Çocuklarımızı, bisikletleri ile okullarına güvenle gidebilecek kadar yetkin hale getirmeyi amaçlıyoruz. Avrupa’da olduğu gibi, okullar uygulamalı eğitim için buraya gelecek ve trafik dersi işleyecekler. Bisikletle ulaşım sağlayan insanların daha güvenli bisiklet kullanması, bisikletli trafik kurallarını öğrenmesi konusunda özel eğitimlerimiz olacak” şeklinde konuştu.

“HERKESİ PARKIMIZA BEKLİYORUZ”

Akhisar’da bisiklet kullanımının oldukça fazla olduğuna değinen Suyabatmaz, “Akhisar bisiklet kültürü açısından aslında altın madeni kadar güçlü bir cevher durumunda. Çünkü burada 7’den 70’e herkes bisiklete biniyor ve bisiklet kültürü çok temel bir halde. Akhisar’da yetişkinlerin büyük oranda bisiklet kullandığını görüyorum ve kullanım oranı çok yüksek. Bunu Avrupa’daki felsefe ile modern hale getirmek istiyoruz.  Hem sağlık, hem tasarruf, hem de çevreyi korumak anlamında gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için bisiklet kullanımı çok önemli. Kişisel olarak ağaç dikmekle eşdeğer bir harekettir bisiklet kullanmak. Tesisin Akhisar halkına hayırlı olmasını diliyor ve herkesi parkımıza bekliyoruz” dedi.

GHA/SK

114 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle