Hoşgeldiniz  

Akhisar Belediyesi Dans Topluluğu 25.yılını kutladı

admin | 14 Ekim 2019 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Belediyesi bünyesinde hizmet veren halk oyunları ekibi 25. yıldönümünü kutladı. Kurulduğundan bu yana ekip olarak binlerce öğrenciyle birçok yöresel oyun çalışan Akhisar Belediyesi Dans Topluluğu, şehir içi, şehir dışı, yerel ve uluslararası birçok festivale katılarak şehrimizi en güzel ve başarılı bir şekilde temsil etti.

Akhisar Belediye Başkanı Ahmet Dutlulu döneminde kurulan Dans Topluluğu 24’üncü yılını kutladı. Akhisar’da milli bayramlarda, resmi açılışlarda, festival ve şenliklerde çok başarılı gösteriler sergileyen Dans Topluluğu ekibinin kuruluş amacı halk oyunları kültürünü genç nesillere aktarmak ve Akhisar’ı en başarılı bir şekilde temsil edip tanıtmak.

Ülkemizin 7 bölgesinin halk oyunları yanı sıra dünyadaki farklı danslardan da kurs vereceklerini ifade eden Akhisar Belediyesi Dans Topluluğu eğitmenleri yeni sezonda halk oyunları kurslarının yanı sıra Latin Dansları (Cha-Cha, Salsa, Vals, Zumba, hip-Hop, Flamenko, Sirtaki vb.) kursların da açılacağını ifade etti.

  1. 25. yıldönümünü öğrenciler ve veliler ile kutlayan Dans Topluluğu ekibi, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’ya teşekkürlerini iletti.

GHA

206 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle