Hoşgeldiniz  

Akhisar Belediyesi demiryolu projesini hazırladı

admin | 30 Eylül 2019 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, şehir içerisinden geçen ve yaklaşık 1 buçuk yıldır atıl durumda bulunan tren yoluna yapılacak projeyi kamuoyuna açıkladı. Buraya yapılacak projenin içerisinde sosyal yaşam alanı, yeşil alanlar, bisiklet ve yürüyüş yolu gibi alanların bulunduğunu bildiren Başkan Besim Dutlulu, projenin hayata geçmesi için sadece Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları’ndan (TCDD) gelecek izine ihtiyaç olduğunu bildirdi.

Eski demiryolu güzergahında bisiklet, yaya yolu ve rehabilitasyon işlerinin yapılması için bütün çalışmaların hazır olduğunu, TCDD yetkililerine bütün yazışmaların teslim edildiğini ifade eden Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, onay geldiği anda çalışmaya başlayacaklarını ifade etti.

BAŞKAN DUTLULU: ONAY GELDİĞİNDE ÇALIŞMALAR BAŞLAYACAK

Bisiklet ve yürüyüş yolunun Novada AVM’den Gölet Alanı’na kadar 5,3 kilometre uzunluğunda yapılacağını ifade eden Başkan Dutlulu, “Şehrimizin içerisinden geçen eski demiryolu ile ilgili projelerimizi hazırladık. Akhisar’da Devlet Demir Yolları’nın bıraktığı tren rayları çok atıl durumda, gitgide de kötüleşiyor. Bizim bir an önce o bölgeyi şehrimize kazandırmamız gerekiyor. Resmi yazışmaları ilgili kurumlarla yaptık ve cevaplarını bekliyoruz. Bunlarla ilgili çalışmalarımızı ve takiplerimizi yapıyoruz.  Projemizi hazırladık, maliyet hesaplarını yaptırdık. Şu anda her şeyimiz hazır. Devlet Demir Yolları‘ndan onay geldiği anda çalışmalara başlayacağız. Bölgeye yapılacak projeyi Akhisar Belediyesi ya da Manisa Büyükşehir Belediyesi hayata geçirebilir. Ortaklaşa da yapabiliriz. Ama bir an önce bu kötü görüntünün önüne geçerek şehrimize güzel bir alan kazandırmak istiyoruz” diye konuştu.

GHA

DCIM100MEDIADJI_0193.JPG

DCIM100MEDIADJI_0187.JPG

DCIM100MEDIADJI_0188.JPG

DCIM100MEDIADJI_0190.JPG

DCIM100MEDIADJI_0192.JPG

DCIM100MEDIADJI_0194.JPG

DCIM100MEDIADJI_0195.JPG

DCIM100MEDIADJI_0197.JPG

375 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle