Hoşgeldiniz  

Akhisar Belediyesi Meclisinde Lösemeli Çocuklara dikkat çekildi

admin | 06 Kasım 2019 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Belediyesi 2019 yılı olağan meclis toplantısı yapıldı. 10 gündem maddesinin yer aldığı meclis toplantısı Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yapıldı. Gündem maddelerine geçmeden önce açılış konuşmasın yapan Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “öncelikle geçen hafta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladık. Bir kez daha Akhisarlıların Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum. Çok güzel, çok keyifli kutlamalar oldu. Akhisar halkı bu tip kutlamaları gerçekten çok özlemiş, çok güzel bir katılım oldu. Ben hem Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılan hem de Akhisar’ı rengarenk bir görüntüye sokan al bayrağımızla sokakları süsleyen tüm Akhisarlılara çok teşekkür ederim. Gelecek hafta 10 Kasım Atatürk’ü anacağız, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyorum buradan. Meclis üyemiz Fatma Kocabıyık’ın bir çocuğu oldu kendisini ve ailesini kutluyorum” dedi.

LÖSELEMELİ BULAŞICI BİR HASTALIK DEĞİLDİR

Ardından Akhisar Belediyesi bünyesinde oluşturulan projeler hakkında bilgiler veren Başkan Besim Dutlulu, “öncelikle 2-8 Kasım arası Lösemeli Çocuklar Haftası, 5 dakika dahi maskeli duramadık ve çıkardık maskelerimizi. Lösemeli bulaşıcı bir hastalık değildir. Bu maskeleri bizlerden onlara mikrop geçmemesi için takıyorlar. Bu konuda farkındalık oluşturmamız lazım. Öncelikle çocuklarımıza Allah’tan şifa diliyorum, her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz. Burada 5 dakikada olsa bu farkındalığa katıldığınız için tüm meclis üyelerimize de teşekkür ederim” dedi.

2020 MALİ YILI GELİR-GİDER BÜTÇESİ OY BİRLİĞİ İLE GEÇTİ

Meclis gündem maddeleri öncesi MHP grubu tarafından Akhisar’daki halı sahaların denetimleri konusundaki önergesi meclise sunuldu ve gündeme alınması oy birliği ile kabul edildi. Gündemin birinci maddesinde Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen Akhisar Belediyesi 2020 mali yılı gelir-gider bütçesi 17 maddesi tek tek oy birliği ile kabul edildi. Gündemin ikinci maddesinde Akhisar Belediyesi 2020 mali yılı gelir tarifesi raporu oy birliği ile kabul edildi. Üçüncü gündem maddesinde yer alan münakale yapılması oy birliği ile kabul edildi.

AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE NAKDİ YARDIM DESTEĞİ KABUL EDİLDİ

Dördüncü gündem maddesinde Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı olan Aile Danışma Merkezi yönetmeliği oy birliği ile kabul edildi. Beşinci gündem maddesinde amatör spor kulüplerine nakdi yardım yapılması ile ilgili plan bütçe ile eğitim spor komisyonu kararı oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin altıncı maddesinde ise Fen İşleri Müdürlüğü’nün görev ve çalışma yönetmeliği ile ilgili kanun nizam komisyonu kararı oy birliği ile kabul edildi. Yine yedinci madde de Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün görev ve çalışma yönetmeliği oy birliği ile kabul edildi. Sekizinci gündem maddesinde İnönü Mahallesi 1065 ada, 139 parselde bulunan 560,65 metrekare hissenin Akhisar Belediyesi’ne ait Hacıishak Mahallesi 964 ada, 16 nolu parsel ile takası oy birliği ile kabul edildi.

AKHİSAR’DA SOKAKLARA ÜCRETSİZ Wİ-Fİ GELİYOR

Dokuzuncu gündem maddesinde 36 ay süreli açık havada Wi-Fi (internet) hizmeti alımı için başkana yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Konu hakkında konuşan Belediye Başkanı Besim Dutlulu ilk aşamada belediye meydanı, ilçe terminali, hükümet konağının önü, yeni cami, şükran ayaz parkı, çınarlı kapı ve Atatürk parkında kurulacağını ifade etti. Öte yandan Gölet ile ilgili talepleri ise daha sonra değerlendireceklerini ifade etti. İmar evrakları ardından meclis son buldu. Aralık ayı Meclis Toplantısının ise 3 Aralık 2019 Salı günü saat 16.00’da yapılacağı kararlaştırıldı.

LÖSEMELİ ÇOCUKLAR İÇİN BALONLAR GÖKYÜZÜNE SALINDI

Meclis Toplantısı ardından Belediye Başkanı Besim Dutlulu ve meclise üyeleri ile katılımcılar maskelerini takarak Belediye Hizmet Binası önünde Lösemeli Çocuklar Haftası farkındalık etkinliği kapsamında ellerindeki balonları gökyüzüne saldı.

Burada konuşan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “2-8 Kasım Lösemeli Çocuklar Haftası için farkındalık yaratmak için bir eylem yaptık. Maskemizi taktık, biz de farkındalık yarattık. Bu maskeleri 5 dakika bile takmaya zorlanıyoruz, lösemeli çocuklarımız uzun sürfe takmak zorunda kalıyor, bu maskeler aslında lösemeli çocukların mikrop taşıdığı için değil tam tersi bizim mikroplarımızdan onlar hasta olmasın diye. Bu yüzden onlara dikkat çekmek için biz de desteğimizi verdik” dedi.

Günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapan Akhisar Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Tınazlı, “söylenecek en önemli şey, bu maske bizi o çocuklardan korumak için değil o çocukları bizden korumak içindir. Bu maskeyi gördüğümüzde bize bir şey olur mu diye lütfen rahatsız olmayalım. Onların bizden korunmaya ihtiyacı var, buna çok özen gösterelim” dedi.

GHA

323 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle