Hoşgeldiniz  

Akhisar Belediyesi tasarruf yaparak araç filosunu genişletti

admin | 21 Aralık 2019 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Belediyesi, yaklaşık 2 buçuk milyon tasarruf yaparak satın aldığı araçlar ile şehir turu yaptı. Belediye hizmet binası önünde sergilenen araçlar halk tarafından ilgiyle takip edildi.

Daha önceki dönemlerde, hizmet araçlarını kiralama yoluna giden Akhisar Belediyesi, kiralama ücretinden daha az maliyetle bünyesine yeni araçlar satın alarak filosunu genişletti.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun talimatları doğrultusunda Ekim ayı meclis toplantısında alınan yetki ile araç kiralama hizmetine son verilerek satın alma yoluna gidildi. Belediye bünyesine alınan sıfır araçlarla filosunu genişleten Akhisar Belediyesi hizmetlerini daha kaliteli ve daha az maliyet ile yapabileceği belirtildi.

Akhisar Belediyesi hizmet binası önündeki Milli Egemenlik Meydanında araçlarını kamuoyuna tanıtan Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Akhisar Belediye Başkanı olarak görev yaptığım süre boyunca her zaman tasarruftan ve şeffaflıktan yana olduk. Bugün de burada araçlarımızın tanıtımını yapmak için bir araya geldik. Bu kapsamda daha önceden kiralama hizmeti ile aldığımız araçlara aylık 116 bin 643 TL kira öderken, şu anda aynı araçları belediyemizin bünyesine satın alma fiyatımız aylık 66 bin TL’dir. Yapılan anlaşma sonucunda, 22 adet hizmet aracını KDV dahil 2.329.372 TL’ye belediyemize kazandırdık. Geçmiş dönemde ödenen aylık 116.643 TL olan kiralık araç gideri, 2020 senesinde aylık 66.018 TL’ye düşürdük. Buna göre aylık ödeme farkı 50.624 TL olup yıllık tasarruf tutarı ise 607.490 TL’dir. Bu kapsamda 48 ay sonucunda 2.429.963 TL tasarruf yapmamızın yanı sıra, Akhisar halkının hizmetine sunulmak üzere belediye envanterimize de 22 adet hizmet aracı kazandırmış olduk” dedi.

Şehrin her noktasına eşit hizmet ve anında müdahaleyi amaçladıklarını ifade eden Başkan Dutlulu alınan araçları tanıtarak “10 tane minivan türü camlı hafif ticari araç, 6 adet geniş kasalı çift kabinli kamyonet, 2 adet sulama arazözü, 2 adet minibüs, 1 adet hafif ticari araç, 1 adet sepetli vinç. Şehrimizin her noktasına hizmet götürecek araçlarımız Akhisar’ımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

GHA / Süleyman Kollu

452 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle