Hoşgeldiniz  

Akhisar Belediyesi Türkiye’ye Örnek Oldu

admin | 08 Mayıs 2020 | Dünya, Ekonomi, Sağlık, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Belediyesi Akhisar Dayanışması adıyla başlattığı destek kampanyasında şimdi de 11 mayısta faaliyete başlayacak olan  berber ve kuaförler için hijyen paketi dağıttı. Eldiven,  maske, siperlik, tek kullanımlık önlük, havlu gibi sarf malzemelerinden oluşan, iki haftalık ihtiyaçlarını karşılayacak miktardaki destek paketini teslim alan yüzlerce berber ve kuaför esnafı Akhisar Belediyesi’ne ve belediye başkanı Besim Dutlulu’ya teşekkür etti.

Türkiye’ye Örnek Oldu

Akhisar dayanışması, tamamen ayni yardımlardan oluşan bir kampanya oldu ve toplumun birçok kesimine hitap etti. Şehir içindeki, merkez çarşı, sanayi esnafı, ihtiyaç sahibi aileler olmak üzere, covid-19 salgınla mücadele sürecinde toplumun büyük bir kesimine ulaşan bu destek faaliyetleri ile Akhisar Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı, kriz yönetimi ve pandemi ile mücadelede yerel yönetimlerin oynaması gereken rol, alması gereken sorumluluklar noktasında Akhisar Halkının takdirini topladı.

Yardım faaliyetlerinin sürdüğü şu dönemde siyasetten uzak kalarak, sadece belediyecilik görevini büyük bir sorumluluk anlayışı göstererek yerine getiren Akhisar Belediyesi bu uygulamaları ile Türkiye’ye örnek oldu.

Akhisar Belediyesi, 11 Mayıs’ta yeniden faaliyete başlayacak berber, güzellik salonu ve kuaförler için ücretsiz maske, siperlik, eldiven, tek kullanımlık havlu ve önlük dağıttı.

Koronavirüs sebebiyle 21 Mart’tan beri kapalı olan berber, güzellik salonu ve kuaförler için harekete geçen Akhisar Belediyesi, zor zamanlar yaşayan esnafın en büyük destekçisi olmaya devam ediyor. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, zor zamanlar yaşayan Akhisar esnafının her zaman yanında olacaklarını söyledi.

Akhisar Berberler ve Kuaförler Odası’na kayıtlı olan esnaflara, 1 adet siperlik, 20 adet maske, 60 adet tek kullanımlık havlu, 30 çift eldiven ve 60 adet tek kullanımlık tıraş önlüğünden oluşan hijyen paketi veren belediye ekipleri, odaya kayıtlı olmayan esnaflara da yardımcı oldu.

“BİZİ BÜYÜK BİR YÜKTEN KURTARDILAR”

Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Zekeriya Açıkgöz, “Yaşadığımız bu zor zamanlarda bizlerin yanında oldukları için Akhisar Belediye Başkanımız Besim Dutlulu ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Bizi büyük bir yükten kurtardılar. 50 günden beri işyerlerimiz kapalı. Çok zor günler geçirdik. Belediye Başkanımız Besim Dutlulu bu süreçte hep bize destek oldu. Başkanımıza ve belediyemize ne kadar teşekkür etsek az. İyi ki varlar” dedi.

“HER ZAMAN ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ”

Her zaman esnafın yanında olmaya devam edeceklerini söyleyen Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Başlattığımız Akhisar Dayanışması’nı güzel örneklerle geliştiriyoruz. Esnaf dostu bir belediyeyiz ve bu zor günlerde esnafımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Bildiğiniz gibi Pazartesi günü berber ve kuaförlerimiz açılıyor. Bu açılış sürecine esnafımızın adapte olabilmeleri ve acil ihtiyaçlarını giderebilmeleri için hazırladığımız hijyen setimizi kendilerine dağıtıyoruz. Beklediğimiz güzel günlere tedbiri elden bırakmadan, birlik, beraberlik ve dayanışma ile kavuşacağız. Her zaman esnafımızın yanındayız” ifadelerini kullandı.

KADIN KOOPERATİFİ DE DESTEK OLDU

Akhisar Belediyesi’nin hazırladığı hijyen paketine Akhisar Kadın Kooperatifi de destek oldu. Kooperatif tarafından üretilen havlu,  berber, kuaför ve güzellik salonlarına hediye edildi. Başkan Dutlulu, dayanışmaya Akhisar Kadın Kooperatifi’nin de katkı sağladığını belirterek, emeklerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.

Berber ve kuaförler ise Belediye Başkanı Besim Dutlulu’ya teşekkürlerini ileterek,  bu duyarlı davranışın tüm belediyelere örnek olması gerektiğini söyledi.

GHA/ Süleyman Kollu

 

 

444 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle