Hoşgeldiniz  

Akhisar Belediyesi,  Yaz Spor Okulları başlıyor

admin | 01 Haziran 2019 | Eğitim, Genel, Gündem, Spor, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Belediyesi’nden miniklere müjde!

Akhisar Belediyesi’nin, çocukları spor faaliyetlerine teşvik etmek ve keyifli bir yaz dönemi geçirmeleri için açtığı Yaz Spor Okulları kayıtları başladı.

Akhisar Belediyesi, geleceğin sporcularını yetiştirmek ve öğrencilerin yaz tatillerini sporla iç içe geçirmelerini sağlamak amacıyla açtığı yaz spor okulları için kayıtlar başladı. Bu yıl Akhisar Belediyesi yaz spor okullarında iki branşta eğitim verecek. Futbol ve basketbol branşlarını içeren  eğitime çok sayıda başvuru olması bekleniyor.

Gençlere kapılarını açan Akhisar Belediyesi, açılacak olan yaz spor okullarında gençlerin hem eğlenmeleri hem de spor yaparak bedensel ve sportif gelişimlerinin sağlanması hedefleniyor. Vatandaşlar, Akhisar Belediyesi Çözüm Merkezi’ne gelerek çocuklarının kayıtlarını yaptırabilecek ve orada bulunan yetkili personelden kurslar hakkında gerekli bütün bilgiyi alabilecekler.5-12 yaş aralığındaki çocuklara yönelik düzenlenen Futbol Yaz Okulları ile 8-13 yaş aralığındaki çocuklara yönelik düzenlenen Basketbol Yaz Okulları, uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilecek.

Kayıtları başlayan Yaz Spor Okullarının 24 Haziran 2019 tarihinde eğitime başlayacağı belirtildi.

Yüzlerce çocuğun yaz aylarında bilinçli spor eğitimlerini devam ettirme imkanı sunan yaz spor okulları eğitime katılan çocukların, ailelerinin ve sporseverlerin katılımı ile düzenlenen spor şenliği ile final yapıyor. Geçtiğimiz yıllarda yaz spor okullarına katılan onlarca öğrencinin ve ailelerinin katılımı ile kovalık spor tesislerinde yapılan spor şenlikleri adeta karnaval havası estirmişti.

GHA/ Süleyman Kollu

866 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle