Hoşgeldiniz  

Akhisar Belediyesi’nden bedava internet hizmeti

admin | 01 Temmuz 2020 | Genel, Gündem, Teknoloji, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Son yıllarda sosyal hayatın ve iletişimin en önde gelen unsurlarından biri internet hizmeti oldu. İnternet sosyal hayatımızın bir parçası olduğu kadar, iş dünyası, eğitim vb hayatın her alanında daha çabuk erişim, kolay haberleşme, belge dosya aktarımı, e uygulamaların artması ile internetin her yerde erişilir olma ihtiyacını ortaya koydu. Bu ihtiyaçtan yola çıkan Akhisar Belediyesi şehrin beş noktasına kurduğu ücretsiz WİFİ hizmeti ile hem Akhisarlıların iletişim için ayırdığı bütçeye destek oluyor, hem de daha erişilebilir internet imkanı sağlıyor.

Akhisar Belediyesi bu uygulamasıyla bir sosyal belediyecilik örneği daha sergiliyor. Vatandaşların kolay ve kesintisiz iletişim kurmasını önemsediklerini ifade eden Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, şehrin 7 noktasında vatandaşlara ücretsiz internet hizmeti verdiklerini belirtti.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile hayata geçirdiği projelere bir yenisini daha ekleyen Akhisar Belediyesi, gelişen teknoloji ile birlikte, vatandaşların güvenli ve erişilebilir telekomünikasyon hizmetlerinden faydalanabilmesi için harekete geçti. Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun talimatları ile kentin 7 noktasında başlayan ücretsiz internet hizmetini oldukça sevdiklerini belirten vatandaşlar, hizmetin oldukça faydalı olduğunu söyledi.

AKHİSAR’DA ÜCRETSİZ İNTERNET DÖNEMİ

İnternet erişiminin, günümüzün temel ihtiyaçlarından birisi haline geldiğini söyleyen Başkan Besim Dutlulu, “Çağımızda birçok konuda bilgilenmek amacıyla kullanılan interneti Akhisar’ımızda da ücretsiz ve güvenli olarak sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışımız gereği, vatandaşlarımızın ücretsiz, hızlı ve güvenli bir internet bağlantısıyla tüm dünyadaki gelişmelere anında ulaşabilmeleri, sevdikleriyle rahatça görüşebilmeleri ve pandemi ya da deprem gibi afetlerde kendi aralarında iletişim kurabilmeleri için kentimizin özellikle vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu 7 noktada ücretsiz internet hizmeti vermeye başladık. Nisan ayında başlayan bu hizmetimize 8921 vatandaşımız giriş yapmış.  İlerleyen süreçte bu noktaları arttırmayı planlıyoruz. Akhisar’ımıza hayırlı olsun” dedi.

AkhisarBelediyesiWiFi Nedir?

Akhisar Belediyesi tarafından, vatandaşlarımıza ve yabancı misafirlerimize güvenli ve erişilebilir telekomünikasyon hizmetleri verilmesi kapsamında; 2020 yılı Nisan ayından itibaren meydan, cadde, park – bahçe, spor ve kültür tesisleri gibi birçok kamusal alanda “AkhisarBelediyesiWiFi” ismiyle verilen ücretsiz internet hizmetidir. Akhisar genelinde vatandaşlara sunulan Akhisar Belediyesi WiFi hizmeti ile internet hizmetlerine birçok farklı noktadan ücretsiz erişim imkanı sağlanmaktadır.

Akhisar Belediyesi WiFi Hizmetinden Nasıl Yararlanılır?

Akhisar Belediyesi WiFi ücretsiz internet hizmetinden yararlanabilmek için her kullanıcının Akıllı Telefon, Tablet bilgisayar veya dizüstü bilgisayar ile ücretsiz internet noktalarından AkhisarBelediyesiWiFi kablosuz ağına bağlanması gerekmektedir.

Akhisar Belediyesi WiFi Hizmetine Nasıl Kayıt Olurum?

Akhisar Belediyesi WiFi ağının bulunduğu bölgelerden, AkhisarBelediyesiWiFi ağına bağlantı sağlandıktan sonra otomatik olarak gelen karşılama sayfasında, Giriş Yap butonu veya SMS Doğrulama ile gerekli bilgiler doldurulur. Kullanıcıya ait (cep numarası, mail adresi gibi) gerekli bilgiler doldurulduktan sonra kullanıcıya SMS olarak AkhisarBelediyesi WiFi şifresi gönderilir. Kullanıcı kendine ait bu şifre ile AkhisarBelediyesiWiFi hizmetine bağlantı sağlayabilmektedir.

AkhisarBelediyesi WiFi Günlük Kullanım Bilgisi Nedir?

Ücretsiz İnternet hizmetinden tüm vatandaşlarımız günlük kotasız ve 5 Mbps hız, sınırlaması ile hizmet verilmektedir.

AkhisarBelediyesiWiFi Bağlantı Noktaları Nereleridir?

Akhisar Belediyesi’nin hayata geçirdiği kablosuz internet projesi 7 noktada hizmete başladı. Ücretsiz İnternet Projesi kapsamında bulunan noktalarımız: Belediye Meydanı, Öğretmen Evi, Yeni Camii, Şükrü Ayaz Parkı, Çınarlı Kapı, Hürriyet Mahallesi, Atatürk Parkı’dır.

GHA / Süleyman Kollu

464 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle