Hoşgeldiniz  

AKHİSAR BELEDİYESİ’NDEN KARANTİNADAKİ AİLELERE GIDA DESTEĞİ

admin | 10 Mart 2021 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Belediyesi, koronavirüs vakalarının tespit edilmesi sebebiyle karantinaya alınan vatandaşların gıda ve diğer ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Akhisar Belediyesi, koronavirüs vakalarının tespit edilmesi sebebiyle karantinaya alınan vatandaşların gıda ve diğer ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Koronavirüs vakalarının tespit edilmesi nedeniyle karantinaya alınan Akhisar’ın Kayalıoğlu Mahallesi Bağlarbaşı sokağında yaşayan vatandaşların ihtiyaçları Akhisar Belediyesi ekiplerince karşılandı. Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun talimatları ile harekete geçen Akhisar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri, karantiya alınmaları sebebiyle ihtiyaçlarını gideremeyen vatandaşların gıda kolisi, bebek bezi ve maması ile diğer ihtiyaçları noktasında gece gündüz destek oluyor.

ÇÖZÜM MERKEZİ’Nİ ARAYIP TALEPTE BULUNMAK YETERLİ

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından ,444 11 45 numaralı Akhisar Belediyesi Çözüm Merkezi’ne gelen gıda yardımı talepleri, telefonla ön görüşme yapılmasının ardından müracaat sırasına göre yerine getiriliyor ve temel gıda malzemelerinden oluşan gıda kolisi, ihtiyaç sahibi vatandaşların adreslerine teslim ediliyor.

“HİÇ KİMSE YOKSA AKHİSAR BELEDİYESİ VAR”

‘Bu zor günleri dayanışmanın ve yardımlaşmanın gücüyle aşacağız’ diyen Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Halkımızın iyi ve kötü günlerinde her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Koronavirüs vakaları sebebiyle karantinaya alındıkları için acil ihtiyaçlarını karşılayamayan Kayalıoğlu Mahallesi Bağlarbaşı sokakta yaşayan vatandaşlarımıza gıda kolisi, bebek bezi ve maması ile diğer tüm ihtiyaçları noktasında yardımcı olduk. Bunun yanı sıra şehrimizin farklı noktalarında karantinada olan vatandaşlarımızın alışverişlerini yapıyor, ekonomik alım gücü olmayan vatandaşlarımızın da tüm ihtiyaçları noktasında destek oluyoruz. Sosyal Belediyecilik anlayışımız gereği 444 11 45 numaralı Çözüm Merkezi numaramızı arayan her vatandaşımızın talepleri noktasında yardımcı oluyoruz. Vatandaşlarımızın içi rahat olsun, hiç kimse yoksa Akhisar Belediyesi var” ifadelerini kullandı.

İçerisinde bulunduğumuz normalleşme döneminde salgın riskinin ortadan kalkmadığını hatırlatan Başkan Dutlulu, vatandaşlardan maske, mesafe ve hijyen tedbirlerine özenle uymalarını rica etti.

GHA-Süleyman Kollu

142 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle