Hoşgeldiniz  

AKHİSAR DEVLET HASTANESİNDE YOĞUN MESAİ

admin | 28 Mart 2020 | Asayiş, Genel, Gündem, Sağlık, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Dünyayı tehdit eden Coronovirüs’ün Türkiye’de görülmesinden sonra sıkı tedbirler alındı. Bu tedbirler parelelinde sağlık çalışanları da kesintisiz hizmete devam ediyor.

Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi de vatandaşın sağlığı için sıkı tedbirler alarak hastaneye müracaat edenleri kontrolden geçiriyor. Kirazoğlu Devlet Hastanesine muayene olmak için gelen vatandaşlar ilk olarak hastanenin bahçesine kurulan çadırlarda ateşleri ölçülüp kontrol edilerek, covid- 19 coronovirüsü şüphesi taşıyıp taşımadıkları belirleniyor. Şüpheli hastaların diğer hastalar ile temasını engellemek için yoğun tedbirler alındı.

Bu kapsamda Acil Servisi de ikiye ayrılmış, ilk olarak hastaneye muayene için gelen vatandaş bahçede kurulan triaj çadırlarında ateşi ölçülüyor ve ikiye ayrılan acillere yönlendiriliyor. Diğer taraftan da vatandaşın sağlığı için yoğun bir şekilde görevlerini sürdüren sağlık çalışanları poliklinik tarafından gelen ve normal hastalarda acil tarafındaki gibi görevli sağlık çalışanları tarafından ateşleri ölçülerek kontrollü bir şekilde hastaneye alınıyor.

GHA

422 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle