Hoşgeldiniz  

Akhisar Gençlik Merkezi, basın mensupları ile buluştu.

admin | 03 Ağustos 2021 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Gençlik Merkezi Müdürü Hasan Hüseyin Oktay, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Füzün ve Akhisar Gençlik Merkezi Müdürlüğü personeli Akhisar Gölet mevkiinde yer alan Akhisar Gençlik Merkezi binasında yerel basınla bir araya gelerek kurum içi faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

“Kurslarımız Ücretsiz
Konuşmasına basın mensuplarını selamlayarak başlayan Akhisar Gençlik Merkezi Müdürü Hasan Hüseyin Oktay,” Uzman kadromuz ile spor salonumuzda, resim atölyemizde, sınıflarımızda yaz boyunca kurslarımız devam ediyor. Kışın devam eden kurslarımız da var. Şu an Akhisar Gezi Spor Kulübümüz var aktif olarak. Biz burada satranç, resim, piyano, halk oyunları, drama, akıl zeka oyunları, İngilizce, atletizm, jimnastik, basketbol, tenis, voleybol, oryantiring, okçuluk, gitar, güreş, judo kurslarımız ile gençlerimize hizmet vermek istiyoruz ve bine yakın öğrencimiz var.
Spor Bakanlığı olarak verdiğimiz kurslarımız ücretsiz. Hatta ısrarla para vermek isteyen velilerimiz oluyor. Akhisar’da Gençlik Spor İlçe Müdürlüğümüz ve Gençlik Merkezi Müdürlüğümüz var bunlar ayrı ama ikisi de Spor Bakanlığına ait. Ayrıca kütüphanemiz var orada sınavlara hazırlanan çocuklarımız var. Ve katılım oldukça yüksek. Basketbol ve tenis kortumuz yedi yirmi dört açık.
Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi
Stadyumun içinde havuzumuz var o da bakanlığımızın Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi ile alakalı olarak yapıyoruz . Yüzme antrenörümüz , iki tane cankurtaranımız var üçüncü döneme başlanıyor artık. İlk dönemde 320 kişiye kurs verdik ikinci dönemde de 320 kişiye kurs verdik. Başka projelerimizde var sadece Akhisar’daki çocuklar değil de köylerde ulaşamadığımız çocuklar var bizim. Onları da servis ayarlayarak projeye dahil etmek istiyoruz. Yakın zamanda onu gerçekleştireceğiz gibime geliyor. Uluslararası projelerimiz var. Halk eğitim kursu olarak birlikte hareket ediyoruz. Personel konusunda sıkıntımız yok.  Atletizmdeki başarılarımız sonrası öğrenci sayımız arttı.”
Son olarak kamplar hakkında bilgi verildi.  Kampların il müdürlüğü bünyesinde hizmet verdiği ve Türkiye’de elliye yakın kamp olduğu belirtildi. Öte yandan Manisa’nı Kırkağaç ve Kula ilçelerine kamp yapıldığı açıklandı.
“Gönüllü Çalışanlar Mavi Yelekli
Gençlik Lideri Murat Çabuk da ; “Türkiye’de 81 ilde toplam 356 tane gençlik merkezimiz var. Akhisar gençlik kendi çalışmaları ile de adından söz ettirmek için elinden geleni yapıyor. Gençlik ve spor bakanlığı bünyesinde çalışan kırmızı yelekli, gönüllü olanlar mavi yelekli oluyor. Orman yangınlarında gönüllü gençlerimiz her yerde yardımda. Gönüllü çalışanlarımız en son sokak hayvanları ile ilgili çalışma gerçekleştirdi. Gençlerin olması gereken her yerde varlar. Kırmızı ve mavi yelekli gençlerimiz Akhisar ve çevresinde tüm köy okullarına gidip onlara orada geleneksel çocuk oyunları ve sportif faaliyetler yaptırdı. Mavi yelekli olmak için herkesi bekliyoruz.”
“Bizler Kendi Projelerimizi Üretip Yapan Bir Kurumuz
Eğitim Uzmanı Arif Yılmaz; “Gençlik merkezlerimiz bakanlığın projelerini yapmakla görevliler. Bizi diğerlerinden bir özellik var bizler kendi projelerimizi üretip bunları yapan da bir kurumuz. Devam eden üç tane projemiz var. Bunlardan bir tanesi uluslararası uzman değişimi Azerbaycanlı kardeşlerimiz ile yaptığımız bir projemiz var. Birinci ayağını Akhisar’da gerçekleştirdik. İkinci ayağı pandemiden dolayı ertelendi. Projemizin konusu sürdürülebilir gönüllülük üzerine. Gençlik merkezi gönüllülük üzerine yürüyen bir kurum ve biz de bunu daha iyi hale nasıl getirebiliriz diye çalışıyoruz. Ulusal bir projemiz var Van, İzmir Akhisar gençlik merkezinin ortak yaptığı. Pandemi sonrası gençlik ve dijital yetkinlik adına bir projemiz var. Gençlerin pandemiden sonraki dijital hayata uyumları ile ilgili proje. Van’da ilk ayağını gerçekleştirdik Akhisar’da ikinci ayağını gerçekleştireceğiz.  Üçüncü olarak Youtuber olmak ister misiniz ?diye bir proje yaptık. İki tane yutup kanalı kuruduk. Gençlerin Youtube’da daha verimli kullanması için çalışma yapıyoruz. Diksiyon kamera kullanımı ve benzeri şeklinde eğitim verdik. Pandemiden dolayı yarım kaldı. Gençlerimizi kayıt odaları ile hayallerine yaklaştırıyoruz ve onlarla yarışmalardan derece ile dönüyoruz.” Dedi.

*GHA

71 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle