Hoşgeldiniz  

AKHİSAR GENÇLİK VE SPOR İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ BÜNYESİNDE ÜCRETSİZ YÜZME KURSLARI BAŞLIYOR…

admin | 18 Ağustos 2020 | Spor, Tüm Manşetler A- A+

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi kapsamında, ilçemiz Merkez Şehir Stadında kurulan portatif yüzme havuzunda Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü koordinesince ücretsiz yüzme dersleri başlıyor.

Merkez Şehir Stadına kurulan portatif yüzme kurslarına, 2005-2013 doğumlu çocuklarımız katılabilecek.

Yüzme kursuna Merkez Spor Salonunda öğrenci kayıtları alınmakta olup, yüzme antrenörleri Fırat ÇELER, Yeşim HALİS ve Cankurtaran Serkan AKKUŞ tarafından eğitimler verilecek.

Akhisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hasan Hüseyin OKTAY yaptığı açıklamada Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Muharrem KASAPOĞLU “Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi’nde 100 günde 100 bin kişiye yüzme hedefi koyduklarını ve kısa sürede bu hedefin üzerine çıktıklarını, 2020 sonuna kadar 1 milyon kişiye yüzme öğreteceğiz. diyerek projeye start vermiştir.  İlçemize de bu proje kapsamında portatif yüzme havuzu kısa sürede kurulmuş olup, öğrencilerimize hizmet vereceğiz. Ayrıca çocuklarımızın sağlığı için gerekli tüm önlemleri aldık, 2021 yılı Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında ise yüzme kurslarına daha donanımlı bir şekilde hazırlanacağız dedi.

 

HİJYEN ÖNCELİK

Akhisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce günlük havuz hijyenin sağlanması amacıyla Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla suyun her gün klor ve PH değerleri düzenlenirken, yosun önleyici çözeltici kullanılacak.

Kurs saatleri arasında en az 30 dakika süre verilecek. Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak her parkura 3 kişi olacak şekilde 15 kişi aynı anda havuzdan yararlanabilecek.

Kursiyerlerin ayaklarında mantar oluşmaması amacıyla ayak dezenfektanı teknesi havuz girişine konulurken, pazar günleri de havuz içi ve çevresinde genel temizlik çalışması yapılacak.

Sınırlı sayıda öğrenci kayıtları alınacak olan yüzme kursu kayıtların tamamlanması ile birlikte start verecek.

 

GHA/SÇ

 

25 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle