Hoşgeldiniz  

Akhisar Gücü’nde Tarık Girgin’e Büyük Sorumluluk…

admin | 30 Temmuz 2020 | Genel, Gündem, Spor A- A+

2020-2021 sezonunda 2.nci Lig Voleybol kadınlar Liginde mücadele edecek olan Akhisar Gücünde antrenörlük görevi takımın eski oyuncusu ve yardımcı antrenörlüğünü yapan Tarık Girgin’e verildi.

Voleybol kadınlar 2. liginde ilk kez mücadele edecek olan takımı, kulüp yönetimi inandığı , güvendiği, kulübün içinde yetişen Tarık Girgin’e emanet etti.

2020-2021 sezonunda 2.nci Lig Voleybol kadınlar Liginde mücadele edeceklerini söyleyen Uz “Alt Yapımızdan yetişen oyuncu kadromuza tecrübeli abla oyuncular takviye ederek lige başlayacağız dedi yolumuz uzun bizimle bu uzun yolda birlikte başarıya gidecek hocalarla çalışmak istediklerini söyleyen başkan Uz Takımımızın başına üç yıldır çalıştığımız bildiğimiz kendisine güvendiğimiz genç Antrenör Tarık Girgin hocamız ile anlaştık kulübümüze ve Tarık hocamıza hayırlı olsun” dedi

Akhisargücü Spor Kulübü Yönetim Kurulu başkanı Nihat Uz yaptığı açıklamada, Türkiye Voleybol Kadınlar 2.nci Liginde mücadele edeceğiz, Kulübümüz kurulduğu günden itibaren Alt yapılara önem veren bir camiadır diyen Başkan Uz sözlerine şu şekilde devam etti. “Akhisargücü Spor Kulübümüzün geleceğini sağlam temeller üzerine kurduk. ‘Her şey hayal etmekle başlar, geleceğimiz gençlerimiz gençlerimize güvenmeliyiz’ sloganıyla çıktığımız bu uzun yolda Akhisarımızı Ulusal liglerde yarışmacı takımlarımız ile en iyi şekilde temsil edeceğiz.  Türkiyede örnek bir Spor Kulübü olmak istiyoruz. Bunu da başaracak güçteyiz. Bu gücü tüm Akhisarlılar ile birleştirirsek başarılı olacağımıza inancımız tamdır”dedi.  Uz sözlerinin sonunda Tüm Akhisarlı Hemşehrilerimizi kulübümüze destek olmalarını bekliyoruz ifadelerini kullandı.

Akhisar Gücü’nde üç yıl önce oyuncu olan ve daha sonra , yardımcı antrenörlük  yapan  ve şimdi de yönetişmin güvenini kazanarak A Takım antrenörlüğüne getirilen Tarık Girgin kulüpte ve takımda oyunculuktan A takım antrenörlüğüne uzanan başarılı yolun hikayesini anlattı. Girgin şunları söyledi. “3 yıl önce oyuncusu olduğum ve 2.lige çıkmasıyla şampiyonluk yaşadığım takımda daha sonrasında altyapı antrenörü görevini yerine getirdim ardından TVF 2. Lig erkek takımında yardımcı antrenör olarak görev yapma şansı yakaladım. Tüm bu sezonlar boyunca ciddi mücadeleler ve mutluluklar yaşadık. Bu sezon ise TVF 2. Lig kadın takımı baş antrenörü olarak görev yapacak olmak çok güzel. Yöneticilerimiz ile birlikte güzel bir kadro kuruyoruz  bu kadro ile çok iyi çalışıp Akhisar şehrini ve Akhisargücü Spor Kulübü’nü üst seviyelere çıkarmak istiyoruz. Ciddi sakatlıklar yaşanmadan güzel bir sezon olmasını diliyorum”

GHA/ süleyman kollu

308 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle