Hoşgeldiniz  

AKHİSAR IN GÜÇLÜ KADIN SESLERİ…

admin | 08 Şubat 2019 | Eğitim, Genel, Gündem, Kültür Sanat, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

AKHİSAR IN GÜÇLÜ KADIN SESLERİ…

MÜRVET TOPAÇOĞLU, YELİZ DEDEOĞLU…

Akhisar Kent Konseyi Kadın Meclisi Kadın ve Siyaset Çalışma Grubu Akhisar’ın Kadın Sesleri Projesi kapsamında Akhisar ÇYDD Başkanı Mürvet Topaçoğlu ve Akhisar Kent Konseyi Engelli Meclis Yönetim Kurulu Başkanı Yeliz Dedeoğlu’nu  ziyaret etti.

Kadın Meclisi Yönetim Kurulu Başkanı Serpil Pehlivan ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte yaptığı ziyaretlerde birçok konuda görüş alıverişinde bulundular.

ÇYDD Derneği Beşkanını Mürvet Topaçoğlu  kadın meclisi olarak yapılan çalışmanın önemine işaret etti ve bazı tespitlerini ve önerilerini paylaştı.

Topaçoğlu , Akhisar da kadın temsilinin yeterli olmadığını, kadınların STK’ lar da daha fazla yer almasının önemli olduğunu. Üye ve yönetici olarak kadınların kurumlarda kendisini ifade etmesi gerektiğini ifade eden Topaçoğlu, derneğin kuruluş ve örgütlenme aşamasında erkek arkadaşların daha çok destek olduklarını belirtti. Ayrıca Türkan Saylan gibi bir kadının kurucu genel başkan olduğu bir dernekte yönetici olmaktan onur duyduklarını ifade etti. Genel merkezlerinden onay almak kaydı ile tüm projelere destek verebileceklerini ifade eden Topaçoğlu, Kadın Meclisinin çalışmalarının da yanında olduklarını ve desteklediklerini belirtti.

Akhisar’da Kadın Temsili Yeterli Değil

Akhisar Kent Konseyi Engelli Meclis Yönetim Kurulu Başkanı  Yeliz Dedeoğlu tüm kadın ve engellileri birlikte hareket etmeye çağırarak  tespit ve önerilerini sundu.

Akhisarın kadın temsilinin birçok kente göre fazla olmasına rağmen yeterli olmadığını belirten Dedeoğlu “özellikle engelli kadınları bu konuda daha fazla aktifleştireceğiz. Kadın meclisi aracılığı ile de engelli kadınlara ve engelli annelerine sesleniyor ve çağrı yapıyorum; Bizimle birlikte olsunlar. Bize ulaşsınlar. Meclislerimizin çalışma gruplarında yer alsınlar. Birlikte Akhisar için daha çok şey yapalım”dedi.

Akhisardaki kadın temsilcilerle birlikte projeler üretmek istediklerini, yaşanan iletişim kopukluğunun Kadın Meclisinin bu projesinden sonra sona ereceğine inandıklarını belirten Dedeoğlu “Ticaret Odası Meclis Başkanı Sayın Feride Sakarya’nın önerdiği AİLE DANIŞMA MERKEZİ nin içerisinde engelli ve ailelerine hizmet verecek bir birim açılabileceğine inanıyorum. Bununda kadın temsilcilerimizin gündeminde olmasını istiyoruz. Akhisarın fiziki olanaklarının daha uygun hale getirilmesi bir ihtiyaçtır. Ancak sadece bedensel engellliler değil zihinsel engelliler ve aieleri için uygun alanlar yaratılması gerekiyor. Özelikle engelli ailelerinin psikolojik yıpranmışlıklarını rehabilite etmek gerekiyor” dedi.

GHA / Süleyman Kollu

  

   

721 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle