Hoşgeldiniz  

AKHİSAR KİTAP GÜNLERİ BAŞLADI

admin | 28 Eylül 2019 | Genel, Gündem, Kültür Sanat, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Belediyesi öncülüğünde bu yıl ilk kez düzenlenen “Akhisar Belediyesi Kitap Günleri” başladı. 28 Eylül ile 6 Ekim tarihleri arasında eski belediye hizmet binası karşısındaki otopark alanı üzerinde ziyaretçilerini bekleyen kitap günleri çadırında 40 yayınevi ve 40 yazar eserlerini sergiliyor.

Akhisar Belediyesi Kitap Günleri’nin açılışına CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, Garnizon Komutanı Hava İstihkam Albay Mehmet Şahin, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ve Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy ile sivil toplum örgütü temsilcileri ve birçok kitapsever katıldı.

Akhisar’da ilkleri hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden Belediye Başkanı Besim Dutlulu, açılış töreninde yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı, “Göreve geldiğimiz günden beri Akhisar’a sadece altyapı hizmetleri alanında değil sosyal ve kültürel anlamda da daha hareketli daha keyifli bir şehir haline getirmek için adımlar atıyoruz. Akhisar Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz Kitap Günleri’nin açılışını yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Akhisar’ımızı kültürel ve sosyal alanda marka şehir haline getirmek ve halkımızın taleplerini yerine getirmek için çalışmalarımız durmadan devam ediyor. Çocuklarımızı kitaplarla buluşturmak, halkımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve okuyarak kendimizi geliştirmek amacıyla açılışını yaptığımız bu etkinliğin hayırlı olmasını diliyor ve herkesi birbirinden değerli yazarların yer alacağı etkinlik alanımıza bekliyorum. Unutmayın; Okuyarak dünyamızı, tarihimizi ve kendimizi keşfederiz. Sağlıklı bir beden için nasıl spor yapıyorsak, sağlıklı bir zihin için de kitap okumalıyız. İnşallah önümüzdeki senelerde daha da iyiye giderek, daha fazla katılımla, daha keyifli, daha güzel günler yaşayacağız” dedi.

  1. Kitap Günleri kapsamında duayen yazarların ve sanat dünyasının önemli isimlerinin katılacağı söyleşilere Akhisar ev sahipliği yapıyor. Ayrıca 28 Eylül ile 6 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek “Kitap Ruhu Özgürleştirir” etkinliği kapsamında da Suat ve Murat, Hababam Sınıfı oyuncuları, Gönül Erenler, Sunay Akın, İsmail Saymaz, Bilal Sami Gökdemir, Nehir Aydın Gökduman, Mine Sota, Saniye Bencik Kangal, Sunay Akın, Ataol Behramoğlu, Haluk Çetin ve Onur Konuğu Uğur Tuna söyleşiyle imza günü gerçekleştirecek.

28 Eylül’de yazar Saniye Bencik Kangal kitap günleri etkinlik alanında saat 15.00’de Parkiçi Sinema Salonu’nda söyleşi programına katılırken saat 16.00’dan itibaren ise standında imza günü gerçekleştirecek. Ardından saat 16.00’da ünlü yazar Ataol Behramoğlu ve Haluk Çetin, Parkiçi Sinema Salonunda “Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var” isimli şiir ve müzik dinletisini sunacak, ardından da 17.00’da imza günü gerçekleştirecekler.

Çizer Suat ve Murat 29 Eylül Pazar günü saat 16.00’da Çanakkale Destanı isimli anlatı ile Parkiçi Sinema salonunda program gerçekleşecek.

SUNAY AKIN GÖSTERİSİ 30 EYLÜL PAZARTESİ

Şair, yazar, gazeteci, araştırmacı, hikaye anlatıcısı ve tiyatro oyuncusu Sunay Akın, 30 Eylül Pazartesi ilk olarak saat 16.00’da Kitap Günleri alanı içerisindeki stantta imza günü gerçekleştirirken ardından akşam saat 21.00’da ise Parkiçi Sinema Salonu’nda ücretsiz gösteri yapacağı bildirildi.

Hababam Sınıfı filminde rol olan oyuncular yine 1-2 Ekim tarihlerinden saat 16.00’de Parkiçi Sinema Salonunda imza ve söyleşi programına katılacak.

İSMAİL SAYMAZ 3 EKİM PERŞEMBE GÜNÜ AKHİSAR’DA

Gazeteci Yazar İsmail Saymaz, Akhisar Belediyesi Kitap Günleri kapsamında 3 Ekim Perşembe günü ilk olarak saat 18.00’da Şehit Yüzbaşı Necdi Şentürk – Belediye Parkı içerisinde bulunan Akhisar Belediyesi Parkiçi Sinema salonunda “Şehvetiye Tarikatı” isimli söyleşisi ile Akhisarlıların karşısına çıkacak. Saymaz daha sonra saat 19.00’da kitap günleri etkinlik alanındaki standında imza günü gerçekleştirecek.

NEHİR AYDIN GÖKDUMAN 4 EKİM’DE OKUYUCULARIYLA BULUŞACAK

Yazar Nehir Aydın Gökduman 4 Ekim 2019 Cuma günü saat 10.00 ile 17.00 arası eski belediye karşısındaki kurulan kitap günleri etkinlik alanında imza günü gerçekleştirirken saat 17.00’da parkiçi sinema salonunda okuyucularının da katılımı ile söyleşi gerçekleştireceği bildirildi.

3-4 Ekim tarihleri arasında ise yazar Mine Sota saat 10.00 ile 17.00 arasında imza günü gerçekleştirirken saat 15.00’da ise Parkiçi Sinema Salonunda söyleşi programı gerçekleştirecek.

GHA

324 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle