Hoşgeldiniz  

AKHİSAR MÜFTÜLÜĞÜ’NDEN AŞURE İKRAMI

admin | 19 Ağustos 2021 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Müftülüğü, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu.

Paşa Camii önünde gerçekleşen etkinliğe İlçe Müftü Vekili Uzman Vaiz Habil Keske, Şube Müdürü Kamil Ayvaz, Şef Hasan Uçmak, Din Görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinlik, Hz. Hüseyin ile Kerbela’da şehit olan Ehl-i Beyt adına okunan Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif ile başladı. İlçe Vaizi Abdullah Gölükçü’nün yaptığı duayla devam eden etkinlik vatandaşlara aşure ikramıyla sona erdi.

Etkinlik sonrası açıklamalarda bulunan İlçe Müftü Vekili Uzman Vaiz Keske “ Muharrem ayı, Müslümanların zihin ve gönül dünyasında derin hatıralar barındıran birçok önemli olaya sahne olmuştur. Muharrem ayının 10. Günü olan Aşûre günü, aynı zamanda İslam tarihinin en üzücü olaylarından biri olan Kerbelâ faciasının da vuku bulduğu tarihtir.

Hicri 61 yılında gerçekleşen Kerbelâ hadisesi, mezhebi, meşrebi, kültürü, coğrafyası, ırkı ve ideolojisi ne olursa olsun Allah’a ve resulüne iman eden, Ehl-i beyt’e muhabbet besleyen her bir Müslümanın ortak acısıdır. Savunduğu yüce değerler uğruna Kerbelâ’da şehit düşen Hz. Hüseyin ve yanındakiler, bu hüznü yüreklerinde hisseden müminler tarafından hayırla anılırken, ona ve onunla beraber olanlara bu zulmü reva görenler, vicdanlarda mahkûm edilmektedir.

Bu müstesna günde namaz öncesi okuduğumuz Mevlid-i Şerif ve Kur’an-ı Kerim’ler ile başta Hz. Hüseyin Efendimiz ve Ehl-i Beyt’i olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi anmış olduk. Rabbimiz kabul eylesin. Bu vesileyle bir kez daha başta seyyidü’ş-şühedâ Hz. Hüseyin ve Kerbelâ mazlumları olmak üzere Bedir’den Malazgirt’e, Çanakkale’den Sakarya’ya, İstiklal Mücadelesi’nden 15 Temmuz’a ve günümüze kadar din, iman, vatan ve mukaddesat uğrunda feday-ı can eden bütün şehitlerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyorum. Milletimizin ve tüm Müslümanların huzur, barış ve güven içerisinde bir hayat yaşamasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.” diye konuştu.

Haber Merkezi

35 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle