Hoşgeldiniz  

Akhisar Rüya Projesine Kavuşuyor

admin | 23 Ocak 2021 | Dünya, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar’ı ikiye bölen tren yolunun şehir dışına alınması ile birlikte boş kalan demir yolu arazisi için şehrimizin değerine değer katacak bir proje hazırlandı.

Tren yolunun şehir dışına alınmasıyla atıl durumda bulunan şehir içi demir yolu alanına Akhisarlının hak ettiği standartlarda bir proje hazırlandı. TCDD yolları tarafından çizilen projede bisiklet, koşu yolları, parklar ve çok büyük  yeşil alanlar bulunuyor.

Projeyi kamuoyuna duyuran Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Füzün yaptığı açıklamada “Ulaştırma ve Altyapı bakanımız Sayın Adil Karasimailoğlu Akhisar’a çevre yolu açılışı için geldiklerinde kendilerine bizzat eski demir yolu arazisini gösterdik. İsteklerimizi kendilerine belirttik ve sözünü aldık. TCDD yolları 3. Bölge müdürlüğü ile birlikte düzenlediğimiz çalışmada şehrimize değer katacak bu alan için çalışmalara başladık. İnşallah en kısa sürede ilk kazmayı vuracağız. Yıllarıdır şehri ikiye bölen demir yolunu şehir dışına alarak şehir içi trafiğini rahatlamasını sağladıysak,  şimdide söz verdiğimiz bu alan için çalışmalara başladık. Sosyal alan Bittiğinde AKHİSAR Avrupa standartlarında Türkiye’deki en uzun koşu ve bisiklet yoluna sahip olacak. Şimdiden Akhisar’ımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

GHA/ Süleyman Kollu

199 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle