Hoşgeldiniz  

AKHİSAR SALLANIYOR

admin | 23 Ocak 2020 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Manisa´nın Akhisar ilçesinde 5.6 ve 4.4. büyüklüğünde iki deprem meydana geldi.

Manisa´nın Akhisar ilçesinde 5.6 ve 4.4. büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Akhisar´daki depremlerde  Artçıların halen devam ettiği depremler hakkında İstanbul´dan deprem tahmin uzmanı Kadir Sütçü “üyelerimize daha önceden kısa mesaj ile bilgilendirme yapıyoruz. İstanbul´da Meteoroloji İstasyonu kurmak için talebimiz oldu bu konu ile ilgilide birifing vermiştim. Ancak bu gün kadar yaptığımız tahminlerin yüzde 95 tuttu. Bu rakam ciddi bir rakamdır. Akhisar´da yaşanan deprem öncesi İstanbul Meteoroloji Müdürülüğüne sorduğum bir soru vardı bu soruda  8 Ocak´ta Türkiye genelinde gökyüzünde bulutlar var ancak Manisa´da bulut yok  bu bilgede bir durum mu var diye sorduğumuzda bize cevap   verilmedi. Ancak normal durum olmadığını düşünerek sistemimize üye olan ve takipçilerimize bilgi vermiştik. Geçtiğimiz yıllarda  Kütahyada meydena gelen depremde artçılar yaklaşık 1- 2 ay sürmüştü. Akhisar´da  yaşanan depreminde takipcisiyiz artçıların kısa  bir süre devem edeceğini tahmin ediyoruz.Herkese geçmiş olsun” dedi.

Belgeleri ile birlikte ulaştığımız Kadir Sütçü´yü bu link üzerinden de ulaşarak takip edilebilir.  Diğer taraftan Akhisar´da yaşanan depremde Kırsal mahallesi Selcikli ve Çobanhasan mahallesinde ki yıkılan metruh evler olduğu Akhisar Belediyesince de kıriz masası oluşturulurken Akhisarda hizmet verek 280 sokaktaki Ege Marketttede deprem esnasındaki raflarda bulunan ürünlerin düşme anları  güvenlik kamaralarına yansırken diğer iş yeri ve evlerde de görüntüler  yayılandı. Akhisarda ilk olarak kandilli rasathanesinin verilerine göre ilk deprem olan ve saat 22.22 de yerin 8.5 km derinliğinde 5.6 şiddetindeki depremden sonra saat 01.45.´e kadar Manisa İlçelerinde 73 deprem meydana gelirken bu depremlerin 62 tanesinin merkezüstü Akhisar´ın merkez ve kırsal mahallelerinde meydana geldi. Son olarak İstanbul´dan deprem tahmin uzmanı Kadir Sütçü

“14 Eylül 2015 tarihinden 13 Ocak 2020 tarihine kadar ki yaptığımız 600 tahminden 552 tanesi gerçekleşti. 13 Ocak 2020 tarihinden bugüne kadar yaptığımız 98 tahmin 3 tanesi gerçekleşmedi. Başarı oranımız %97´ye çıktı. DEKOS sistemi başarılı bir şekilde derem tahmini konusunda ilerliyor.

Önce 8 Ocak 2020 tarihinde 65.tahminde Manisa veya çevresinde deprem olabileceğini yazdıktan sonra 18 Ocakta uydu görüntülerinde tekrar Manisa ve çevresinde deprem enerjisinin sızarak çıkış yaptığını gördük. 22 Ocak 2020 tarihinde SMS ve Whatsapp grubu üyelerimize 18.02´de Manisa tahmininde süre uzadı büyüklük max. sınıra ulaştı mesajını gönderdikten sonra 22:22´de Mw 5.4 büyüklüğünde .deprem meydana geldi. Artçıları bir süre devam edecek. Manisa´nın Akhisar ilçesinde 5.6 ve 4.4. büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Akhisar´daki depremlerde  Artçıların halen devam ettiği depremler hakkında İstanbul´dan deprem tahmin uzmanı Kadir Sütçü “üyelerimize daha önceden kısa mesaj ile bilgilendirme yapıyoruz. İstanbul´da Meteoroloji İstasyonu kurmak için talebimiz oldu bu konu ile ilgilide birifing vermiştim. Ancak bu gün kadar yaptığımız tahminlerin yüzde 95 tuttu. Bu rakam ciddi bir rakamdır. Akhisar´da yaşanan deprem öncesi İstanbul Meteoroloji Müdürülüğüne sorduğum bir soru vardı bu soruda  8 Ocak´ta Türkiye genelinde gökyüzünde bulutlar var ancak Manisa´da bulut yok  bu bilgede bir durum mu var diye sorduğumuzda bize cevap   verilmedi. Ancak normal durum olmadığını düşünerek sistemimize üye olan ve takipçilerimize bilgi vermiştik. Geçtiğimiz yıllarda  Kütahyada meydena gelen depremde artçılar yaklaşık 1- 2 ay sürmüştü. Akhisar´da  yaşanan depreminde takipcisiyiz artçıların kısa  bir süre devem edeceğini tahmin ediyoruz.Herkese geçmiş olsun” dedi.

Belgeleri ile birlikte aştığımız Kadir Sütçü´yü bu link üzerinden de ulaşarak takip edilebilir.  Diğer taraftan Akhisar´da yaşanan depremde Kırsal mahallesi Selcikli ve Çobanhasan mahallesinde ki yıkılan metruh evler olduğu Akhisar Belediyesince de kıriz masası oluşturulurken Akhisarda hizmet verek 280 sokaktaki Ege Marketttede deprem esnasındaki raflarda bulunan ürünlerin düşme anları  güvenlik kamaralarına yansırken diğer iş yeri ve evlerde de görüntüler  yayılandı. Akhisarda ilk olarak kandilli rasathanesinin verilerine göre ilk deprem olan ve saat 22.22 de yerin 8.5 km derinliğinde 5.6 şiddetindeki depremden sonra saat 02.07.´ye kadar Manisa İlçelerinde 84 deprem meydana gelirken bu depremlerin 70 tanesinin merkezüstü Akhisar´ın merkez ve kırsal mahallelerinde meydana eldi.

Bu depremi değerlendirmek açısından her gün 20 kişi istediğinde  www.dlive.tv/kadirstc den canlı yayın yapacağım. Katılımlarınızı bekliyoruz” dedi.

339 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle