Hoşgeldiniz  

AKHİSAR TİCARET VE SANAYİ ODASI ARACILIĞI İLE İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE KLAVYELİ TABLET ULAŞTIRILDI

admin | 11 Şubat 2021 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Bugünün küçük parmakları bir gün Türkiye’nin geleceğine imza atacaklar. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından hayata geçirilen #tobbküçükparmaklar projesi kapsamında Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası olarak ihtiyaç sahibi öğrencilerimize tablet bağışında bulunuldu.

 

TOBB öncülüğünde, Türkiye genelinde pandemi sürecinde uzaktan eğitim gören ve maddi imkânı olmayan 30 bin öğrenci için “Tabletsiz Öğrenci Kalmasın” hedefiyle yola çıkılarak, başlatılan kampanyaya Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmak üzere klavyeli tabletler temin edildi.

 

Tabletler ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmak üzere Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kaya Yılmaz ve ATSO Genel Sekreter Vekili Mustafa Helvacıoğlu tarafından Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer’e teslim edilirken; Gölmarmara İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuncay’a teslim sırasında, ATSO Disiplin Kurulu Üyesi Cumhur Pişirgen ve ATSO Eski Yönetim Kurulu Üyesi Tan Tuğrultekin de ATSO heyetine eşlik etti.

 

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu, ‘Sosyal sorumluluk bilinciyle, her yıl ihtiyaç sahibi öğrencilere TOBB desteği ile çeşitli eğitim yardımları yapıyoruz. Bu yıl yine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin öncülüğünde pandemi sonrası değişen hayat alışkanlıklarımız ve yaşam şekillerimize ayak uydurmak amacıyla tablet yardımı kampanyasına katıldık. İhtiyaç sahibi öğrencileri tabletler ile buluşturarak eğitimden geri kalmamalarını sağlamak istiyoruz.’ dedi.

 

Akhisar ve Gölmarmara İlçe Milli Eğitim Müdürleri salgın sürecinde tablet ya da bilgisayarları olmadığı için uzaktan eğitime katılma imkânı bulamayan öğrencilere yapılan bu desteği çok değerli bulduklarını belirterek teşekkürlerini ilettiler.

GHA/Süleyman Kollu

110 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle