Hoşgeldiniz  

VATAN PARTİSİNDEN ABD’YE TEPKİ

admin | 29 Nisan 2021 | Dünya, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar vatan partisi ilçe teşkilatı, ABD Başkanı Joe Biden’in ‘soykırım’ açıklamasına tepki göstererek basın açıklaması yaptı.

Akhisar Şehit Teğmen Tahir Ün Caddesi Öğretmenevi köşesinde yapılan basın açıklamasını Vatan Partisi Akhisar ilçe teşkilatı sekreteri Ayla Gürses okudu.

Gürses’in okuduğu basın açıklaması şöyle

ABD’nin Başkanı Biden’ın 1915 olaylarını «Soykırım» olarak tanımasıyla Türkiye’ye karşı hücum işareti vermiştir. Bu borusuna karşı harekete geçtik. Vatan Partisi tüm Türkiye’de ayaktadır.

İstiklal Marşımız, “Medeniyet!” dediğin tek dişi kalmış canavar?” diyerek emperyalizme meydan okuyor. Evet, ABD emperyalizmi tek dişi kalmış canavardır.

Buradan Amerikan emperyalizmine karşı eylemli olarak cevap veriyoruz. Biden’ın Sözde «Soykırım» Tehdidini Tanımıyoruz! Bu emperyalist “Soykırım” yalanı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Perinçek-İsviçre kararıyla kesin olarak bitirilmiştir ve tarihin çöp sepetine atılmıştır. Bu kararları anlamayan, kullanmayan, söylemeyen hiç kimse Türkiye’yi savunamaz!

2014 baharında Vatan Partisi’nin Silivri duvarlarını yıkmasından bu yana Türkiye’nin ABD’nin üzerimize sürdüğü piyonlara karşı silahlı başarılar kazandık. PKK’nın hendeklere gömülmesi, FETÖ Gladyosunun ezilmesi, ABD-İsrail Koridorunun yarılması, İkinci İsrail planının bozulması, Karabağ’ın işgalden kurtarılması, ABD’nin yenilgisini gösteren son örneklerdir. Türkiye, Karadeniz’den Akdeniz’e uzanan cephede, Rusya, Azerbaycan, İran, Irak, Suriye ve Libya ile işbirliği yaparak ABD’nin baskı ve tehditlerini bozguna uğratmıştır.

Soykırım yalanına sarılarak öttürdüğü bu hücum borusu, Biden’ın daha başkan seçilmeden ilan ettiği Tayyip Erdoğan yönetimini devirme eylemi için de bir işaret fişeğidir.

Türkiye’deki Biden tayfasının bir süredir Türkiye hükümetine karşı yoğunlaştırdığı kışkırtma kampanyalarıyla ve başıbozuk bildiri türünden girişimlerle birlikte ele alınırsa, karşılaştığımız tehdidin iç cephesini de görmüş oluruz.

ABD Başkanı, 1915 olaylarıyla ilgili bir “insan hakları” çıkışı yapmıyor. Olay, bir tarih tartışması çerçevesinde değerlendirilemez. Biden öncelikle Türkiye’ye ve Rusya ve Çin’in de içinde bulunduğu Asya’ya yönelik yoğun tehditlerini eyleme geçirmek için de işaret fişeğini yakmıştır. Biden’ın açıklaması, aynı zamanda Türkiye’ye ve Asya’ya karşı hücum borusudur.

Biden, denetim altında tuttuğu Atlantik ülkelerini de Türkiye ve Asya düşmanlığında birleştirme gayreti içindedir. Asya’ya yönelik tehditler, “Ermeni soykırımı”, “Ukrayna soykırımı” ve “Uygur soykırımı” türünden yalanlarla “insan hakları” perdesi altına gizlenmektedir.

Bugün ABD; Karadeniz’de Gürcistan, Ukrayna, Romanya ve Bulgaristan’daki askerî üsleriyle, Ege ve Doğu Akdeniz’de Dedeağaç, Kavala, Selanik, Larissa, Stefanoviç’den Girit’e kadar Yunanistan’daki üsleriyle, Güney Kıbrıs Rum kesimindeki askerî yığınağıyla ve Suriye ile Irak’ın kuzeyindeki üsleriyle namlularını Türkiye’ye ve bütün Asya’ya yöneltmiş bulunuyor.

ABD, yenilen ve inişe geçen emperyalisttir. Artık ABD’nin silahlı gücünü dengeleyen silahlı kuvvetler vardır ve Dolar saltanatı çökmektedir.

Vatan Partisi olarak Türkiye Hükümetine çağrıda bulunuyoruz, Biden’ın hücum borusuna eylemli yanıt verme önerisinde bulunuyoruz:

1- İncirlik Üssü, derhal Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tam kontrolüne alınmalı ve ABD askerleri 15 gün içerisinde ülkelerine gönderilmelidir.

2- Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile birlikte Kırım ve Abhazya’nın tanınması için Rusya, İran ve Azerbaycan ile diplomatik temaslar başlatılmalıdır. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin’in Altılı Platform önerisine KKTC ve Abhazya da dahil edilmelidir.

3- PKK’yı sınır ötesinde bitirmek için, Suriye Arap Cumhuriyeti ile askerî işbirliği dahil her konuda ortak eylem için derhal harekete geçilmelidir.

4- HDP derhal kapatılmalıdır. Anayasa Mahkemesi, PKK’nın kolu ve bacağı olan örgüte karşı yargı sürecini uzatmamalı, Türkiye’nin karşılaştığı tehditlere uygun olarak hızla karar almalıdır.

Vatan Partisi, Üreticilerin Millî Hükümetinde sorumluluk üstlenmek için milletimizden yetki istiyor ve başta AK Parti ile MHP’ye ve diğer partilerdeki millî güçlere, ABD tehditlerini boşa çıkarmak ve Üreticilerin Millî Hükümetini kurmak için güçbirliği yapma çağrısında bulunuyoruz. Basın açıklamasına katılan partililer ‘Soykırım yapmadık, vatan savunduk, soykırım yalanı, Amerikan planı, HDP derhal kapatılsın, Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ diyerek  sloganlar attılar.

GHA / Süleyman Kollu

113 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle