Hoşgeldiniz  

Akhisar Ziraat Odası Hes Kodunu Ciddiyetle Uyguluyor…

admin | 21 Kasım 2020 | Genel, Gündem, Tarım ve hayvancılık, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisarlı tarım üreticilerinin en sık uğradığı yerlerden biri olan Akhisar Ziraat Odası, covid-19 salgınına karşı duyarlı uygulamaları ile vatandaştan takdir topluyor.

Salgın sebebiyle konulan sokağa çıkma yasaklarından tarımsal üretimin etkilenmemesi adına verilen belge gösterimi ile faaliyet iznini kullanmak isteyen yüzlerce üreticinin müracaat ettiği ziraat odası  yönetimi oda girişinde kurduğu stand ile hem vatandaşları bilgilendiriyor hem de hes kodu uygulaması ile işleyişin güvenliğini sağlıyor.

Oda girişinde görevli personel işlem yapmak için odaya gelen üreticilere hes kodlarını sorup, ateşini ölçerek içeri alırken aynı zamanda hes kodu olmayan vatandaşlara kimlik bilgileri ve telefonları aracılığı ile hes kodu almalarına yardımcı oluyor. Standa üzerine giydirilen afişlerle tarımsal üretimde salgından korunma yöntemleri ve hes kodunun nasıl alınacağına ilişkin bilgilendirme yapılarak vatandaşlar  yönlendiriliyor.

Ziraat odasına ÇKS belgesi almak için gelen vatandaşlar uygulamadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, halkın sağlığını düşünerek yapılan tüm bilgilendirmelerden ve işlemlerde gösterilen kolaylıklardan dolayı ziraat odası başkanı Ahmet Akbuğa’ya ve personele teşekkür ettiler.

ÜRETİM DE  ÜRETİCİNİN SAĞLIĞI DA ÖNEMLİ

Uygulama hakkında açıklama yapan Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akbuğa, ” COVİD-19 salgını bizlere ve herkese tarımsal üretimin ve gıdanın ne kadar önemli bir faaliyet olduğunu gösterdi. Bu tarımsal üretimde sürdürülebilirliğin sağlanması için, tarımsal faaliyetlerdeki destekleyici bilgi, toprak, yaprak analizi önemli olduğu kadar belki de en önemlisi tarımsal üretim yapan üreticilerimizin, çiftçimizin sağlığının korunmasıdır. Biz bu düşünce ile İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı sokağa çıkma kısıtlaması ile birlikte odamız bünyesinde çiftçilerimize yönelik yaptığımız hizmetlerde bir takım geliştirmeler yaptık. Bilindiği üzere hes kodu olmayanların birçok yerde işlem yapması imkansız hale geldi. Toplum sağlığı açısından son derece önemli olan bu uygulamayı biz de son derece dikkatli bir şekilde yerine getiriyoruz. Bunları yaparken elbette üreticimizin karşısına sadece bir engel koymak değil amacımız. Bunun için üretimde salgına karşı alınacak önlemleri, hes kodunun nasıl alınacağının bilgisini içeren afişler yaparak halkın rahat görüp inceleyebileceği giriş katında standlara yapıştırdık. Yine personelimiz bu konuda son derece duyarlı davranarak vatandaşımıza kanun ve prosedürler çerçevesinde yardım ederek işlerini kolaylaştırmakta.

Ben bu zorlu süreçte halkın beslenme ihtiyacını karşılamak için tarlada, bahçede her türlü hava şartında çalışarak alın teri döken tüm çiftçilerimize teşekkür ediyorum, işleri kolay, ürünleri bereketli olsun” dedi.

GHA/ Süleyman Kollu

259 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle