Hoşgeldiniz  

“AKHİSAR’A HİZMETE DEVAM YOLUNU SEÇTİM”

admin | 09 Ağustos 2021 | Dünya, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, belediye arsalarının satışları ve kredi talebi üzerine açıklamalarda bulundu.

Çoğu zaman sosyal medya hesaplarından vatandaşlara açıklamalarda bulunan Başkan Dutlulu geçtiğimiz günler yaptığı paylaşım ile belediye arsalarının satışı ve alınacak kredi ile ilgili bilgilendirmede bulundu. “Uzun zamandır açıklama yazmamıştım, ilginizi çekerse okuyabilirsiniz.” Başlığı ile yaptığı açıklama da önümüzdeki günlerde Akhisar’ı bekleyen çalışmaları da gündeme getirdi. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun “Değerli Akhisarlılar” diyerek başladığı açıklamasında “Bu hafta Akhisar’da köylerde boş duran ve talep gelen arsalarımızın satışı olacak. Öte yandan daha önce meclisimizden onayını aldığımız kredinin işlemlerinde sona gelindi.

Birileri mutlaka rahatsız olacak ama bu gelir ile neler yapacağız kısaca özetleyelim. Biliyorsunuz asfalt şantiyemiz var ama makinemiz yok, fotoğraflarda dikkatinizi çektiğiniz gibi kürek ile asfalt seriyoruz. Cuma günü Devlet Malzeme Ofisine 1.500.000 TL asfalt serme makinesi (finisher) ücreti gönderildi. Köylerimize yapacağımız hayır yerleri (24 adet), muhtarlık binaları (10 adet), halı saha (3 adet) ihale çalışmaları devam ediyor. Seydiahmet mahallesine yapımına başladığımız aile sağlığı merkezi (sağlık ocağı) ve kreş inşaatı temel aşamasında, burası da hızlı bir şekilde devam edecek. Çamönü köyünde yaptığımız düğün ve çok amaçlı salon inşaatı devam ediyor. Çağlak mevkinde yaptığımız park devam ediyor. Seydiahmet ve Hacıishak mahallelerine yapacağımız parkların projeleri tamamlandı, sonbaharda yapım süreci başlayacak. Geçen sene olduğu gibi bu senede Gediz altyapı çalışmaları devam ediyor, bunların tamiri ve yeni taş kaplama çalışmaları İçin buraya da ciddi bir kaynak ayırdık. Yeni çöp konteynerleri almaya devam ediyoruz, geri dönüşüm kutuları İçin ihale süreci devam ediyor. Köylerde soğuk asfalt çalışmaları devam ediyor, şehir içinde sıcak asfalt her gün devam ediyor. Köy yollarının bakımına hem kendi makinelerimiz hem kiraladıklarımız ile devam ediyoruz. Finisher makinesinin gelmesi ile asfaltlama daha da hızlanacak, daha çok bütüm ihtiyacımız olacak. Belediye şirketi ortaklığı ile kurulacak Beton santrali için çalışmalar devam ediyor. ( kendime, şahsıma ait değil belediyeye ait)

Akhisar için bir seçim yapmamız gerekiyordu. Ya para yok diyerek, oturarak dönemimin sona ermesini bekleyecektim ya da arsa satışı kredi gibi yollarla belediyeye gelir elde edip hizmete devam edecektim. Ben Akhisar’a hizmete devam yolunu seçtim. Takdir sizlerin yani Akhisar halkınındır…” ifadeleri yer aldı.

*GHA

 

95 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle