Hoşgeldiniz  

Akhisar’da Avrupa Hareketlilik Haftası başlıyor

admin | 21 Eylül 2021 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Belediyesi, Avrupa Türkiye Delegasyonunun destekleriyle “Sürdürülebilir Ulaşım: Sağlıklı ve Güvenli Hareketlilik” temasıyla tüm dünyada 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan “Avrupa Hareketlilik Haftası”nı çeşitli etkinliklerle kutlayacak.

Kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik eden ve bir Avrupa komisyonu girişimi olan “Avrupa Hareketlilik Haftası” etkinlikleriyle, belediyelerin ulaşım planlamasının ve toplu ulaşım sisteminin geliştirilmesi, bisiklet ve yaya yollarının artırılması, vatandaşların ise bireysel araçlar yerine alternatif ulaşım metotlarıyla seyahat etmesi hedefleniyor.

Akhisar Belediyesi, vatandaşları sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik eden “Avrupa Hareketlilik Haftası” için hazırlıklarını tamamladı.

TÜM GÜN ETKİNLİKLER DÜZENLENECEK

Akhisar Belediyesi tarafından hazırlanan Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlik programı kapsamında 22 Eylül 2021 Çarşamba günü tüm gün boyunca farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli etkinlikler planlandı.

Etkinlik kapsamında 22 Eylül Çarşamba günü sabah 10:00 ile 11:00 arası Gölet Yaşam alanında Spor ve Egzersiz Programı ile başlayacak etkinlikler saat 11:00 ile 12:00 arasında Akhisar Belediyesine ait Bisikletli Trafik Eğitim Merkezinde “Çocuklar için güvenli sürüş eğitimi” programı ile devam edecek.

Etkinliklerin öğleden sonraki programında ise iki noktada program yapılacak. Akhisar Belediyesi hizmet binası önünde saat 14:00’de Dünya Otomobilsiz Kent Günü kapsamında yapılacak bisiklet turunun yanı sıra çocuk oyunları ve palyaço gösterileri de yer alacak. Yine aynı saatte Gölet etkinlik alanında çuval yarışı, halat çekme, kaşıkla yumurta taşıma gibi birçok etkinlik yapılacak. Gün sonunda saat 18:00 ile 19:00 arasında gölet yaşam alanında spor ve egzersiz programı yer alacak.

GÖLET BİR GÜNLÜĞÜNE ARAÇ TRAFİĞİNE KAPATILACAK

Öte yandan yine farkındalık oluşturmak adına sürdürülebilir ulaşım, sağlıklı ve güvenli hareketlilik parolası ile Dünya Otomobilsiz Kent Günü kapsamında Akhisar Belediyesi Hüsnü Kahraman Kültür Parkı Gölet alanında 22 Eylül Çarşamba günü saat 08:00 ile 17:00 arasında araç trafiğine kapatılacağı duyuruldu.

Haber Merkezi

118 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle