Hoşgeldiniz  

AKHİSAR’DA BORU PATLADI SUSUZLUK VATANDAŞI BEZDİRDİ.

admin | 27 Ağustos 2019 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar’da  sabah 05.00 de başlayan su kesintisi  nedeniyle Akhisarlılar susuz bir güne uyandılar. Hürriyet Mahallesinde ana su şebekesinin su deposunu besleyen ana hattında meydana gelen boru patlaması sebebiyle sokaklar dereye döndü.

Saat 05.30’dan itibaren Maski ekiplerince müdahele edildiği bildirildi. Sabah saatlerinde sadece yolun trafiğe kapanması şeklinde alınan tedbire vatandaşlar tepki gösterdi. Maski’den edinilen bilgiye  göre, su deposuna su basma işlemi kesildikten sonra, yaklaşık 7 saatte sistemdeki su boşaldıktan sonra müdahele edilebiliyor.  su boru hattındaki suyun tahliyesi ve boru patlağının olduğu yerdeki kazı çalışmaları öğle saatlerine kadar devam etti.

Yine Maski yetkililerinin verdiği bilgiye göre ana şebekenin su deposunu besleyen hatta meydana gelen patlağın tamir edilip suyun şehir su şebekesine aktarılması  öğleden sonra 15.00- 15.30 saatlerini bulacak. Bir başka ifade ile sabah saat 05.00 de başlayan su kesintisinin saat 15.00 ile 15.30 de içme suyu şebekesine suyun verilmesi ile  son bulması bekleniyor.

Vatandaş Tepkili

Sık sık su kesintisinin yaşandığını belirten vatandaşlar, “zaten suya %40 zam yapıldı, bir de su kesintisi yaşıyoruz. Sabah yüzümüzü yıkayacak su bulamıyoruz. Bütün büyükşehirlerde su ücretlerinde indirime gidilirken Manisa’da zam var ama su yok. Bu nasıl iş… Bu boruların sık sık patlamasının, su kesintisinin önüne geçilmesini istiyoruz. Para tahsil edenlerden hizmet bekliyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

GHA/ Süleyman Kollu

779 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle