Hoşgeldiniz  

Akhisar’da  dayanışmayla 100 bin adet maske üretiliyor

admin | 03 Nisan 2020 | Genel, Gündem, Sağlık, Tüm Manşetler A- A+

Akhisar’da gönüllü işçiler, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadeleye katkı sunmak amacıyla Akhisar Belediyesi işbirliğiyle 100 bin tıbbi maske üretimine başladı. Üretilen maskeler sağlık çalışanlarına, belediye personeline ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacak.

Gönüllü işçiler bir tekstil fabrikasında, hiçbir ücret talep etmeden, Akhisar Belediyesi tarafından alınan tıbbi maskelik kumaşı dikmek için dikiş makinelerinin başına geçti. Sağlık çalışanları başta olmak üzere, Akhisar Belediyesi personelleri ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz dağıtılmak üzere 100.000 adet tıbbi maske üretimi devam ediyor.

“BU ZOR GÜNLERİ HEP BİRLİKTE MÜCADELE EDEREK AŞACAĞIZ”

Gönüllü emekçileri ziyaret eden Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu,  Akhisar’da halk ile başlatılan dayanışmanın her geçen gün büyüdüğüne vurgu yaparak zor günlerin birlik ve beraberlik  ile aşılacağını söyledi.

Başkan Dutlulu konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Ülke olarak zor günler geçiriyoruz. Ama bu zor günleri, hiçbir ücret talep etmeden tamamen gönüllülük esasıyla çalışan, mücadele eden ve üreten sizin gibi emekçilerimizin gösterdiği dayanışma örneği ile aşacağız. Akhisar Belediyesi olarak, aldığımız 100.000 adet tıbbi maskelik kumaşı işleyerek, sağlık emekçilerimize ve halkımıza dağıtılması için üreten siz değerli hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum.

Ücretsiz Dağıtılacak

Üretilen bu maskeler, hastanede steril edildikten sonra Akhisar’daki sağlık çalışanlarımıza, gece gündüz çalışan belediye çalışanlarımıza ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtılacak. Bu Koronavirüs tehdidine karşı, TYH Tekstil’deki gibi emekçilerimizin göstermiş olduğu mücadele, dayanışma ve duyarlılık karşısında duygulanmamak elde değil. Sizlerle gurur duyuyor ve hepinizi yürekten alkışlıyorum. İyi ki varsınız. Bu zor günleri hep birlikte mücadele ederek aşacağız” dedi.

GHA/ www.gundemakhisar.com / Süleyman Kollu

417 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle