Hoşgeldiniz  

Akhisar’da Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi

admin | 29 Ağustos 2019 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar’da ‘Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi’ kapsamında yükümlü ve hükümlüler temizlik yaptı. Akhisar Denetimli Serbestlik ve Açık Ceza İnfaz Kurumu hükümlüleri tarafından “Temiz Çevre Projesi” kapsamında ilçemiz park ve bahçelerinin bakım ve temizliği yapıldı.

Konu hakkında açıklama yapan Akhisar Cumhuriyet Başsavcı Vekili Süleyman Özen, “Adalet Bakanlığınca, Türkiye genelinde 26-29 Ağustos 2019 tarihleri arasında “Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi” etkinliğinin yapılması planlanmış olup etkinliğin son günü olan 29 Ağustos 2019 günü Saat 11.00’de Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ‘un teşrifleri ile Ankara ili Gölbaşı İlçesinde gerçekleştirilmiştir. Etkinlik ile eş zamanlı olarak tüm denetimli serbestlik müdürlükleri ve açık ceza infaz kurumlarında cezasını infaz eden hükümlüler tarafından, yerel yönetimler ile işbirliğinde çevre temizliği yapılmıştır.

Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda; Akhisar Belediyesi, Akhisar Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü ve Akhisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü işbirliğinde Akhisar Belediyesi Hüsnü Kahraman Kültür Parkı gölet mevki park ve piknik sahasında 29 Ağustos 2019 günü saat: 11:00’de “Temiz Çevre Etkinliği” etkinliği Akhisar Cumhuriyet Savcısı Süleyman Özen, Akhisar Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Tınazlı’nın katılımıyla yapıldı.

Açık ceza infaz kurumu ve denetimli serbestlik müdürlüğünde cezasını infaz eden 40 hükümlü ile bu kurumların personelinin de katıldığı etkinlikte gelecek nesillere temiz bir çevreyi miras bırakmak, geleceğimizi sağlıklı bir şekilde inşa etmek ve insanlarda çevreyi koruma ve duyarlı olma anlamında farkındalık kazandırmak amaçlanıyor. Söz konusu etkinlik; 26 Ağustos tarihinde Yel değirmeni parkında, 27 Ağustos tarihinde Beyoba mesire alanında, 28 Ağustos tarihinde Akhisar Umut ve Barış parkında olmak üzere toplam 89 Bin metrekare alanda bakım ve temizlik işlemleri yapıldığı kaydedildi.

GHA

382 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle