Hoşgeldiniz  

Akhisar’da Disleksi Farkındalık Semineri verildi

admin | 04 Kasım 2019 | Genel, Gündem, Sağlık, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Belediyesi’nin katkılarıyla, Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği tarafından Dünya Disleksi Farkındalık Haftası nedeniyle, Akhisar Belediyesi Meclis Salonunda “Disleksi Farkındalık Semineri” düzenlendi.

Düzenlenen seminere Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Disleksi Öğrenme Güçlü Derneği Başkanı Atıf Tokar, İzmir Özel Gereksinimli Çocuklar Derneği Kurucu Başkanı İsmail Özegemen, Özel Gereksinimli Çocuklar Derneği Kurucu üyesi Özel Eğitim Uzmanı Aysu Özcan, Disleksili Yazar Selma Keskintepe, Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği Akhisar İlçe Temsilcisi Yasemin Çelebi ve çok sayıda vatandaş katıldı.

10 yıldır Akhisar’da özel eğitim merkezinde özel çocuklara eğitim veren disleksi eğitmeni ve Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği Akhisar İlçe Temsilcisi Yasemin Çelebi, “Derneğimiz aile odaklı olup ticari amaç gütmeyen, disleksi farkındalığını arttırmak ve disleksili bireylere destek olmak amacıyla 2013 yılında Atıf Tokar başkanlığında kurulan, hizmet temelli, hizmet üreten ilk ve tek sivil toplum örgütüdür. Bu zamana kadar birçok il ve ilçede farkındalık çalışmaları yapılmış ülkemizde ve yurt dışında birçok işe imza atılmıştır” dedi.

İzmir Özel Gereksinimli Çocuklar Derneği Kurucu Başkanı İsmail Özegemen, yaptığı konuşmada derneklerinin kuruluş amacı ve yapısından bahsetti. Özel Gereksinimli Çocuklar Derneği Kurucu üyesi Özel Eğitim Uzmanı Aysu Özcan ise disleksi öğrenme güçlüğü çeken çocuklar hakkında bilgiler aktardı. Disleksili Yazar Selma Keskintepe ise yaşamından kesitler vererek yaşam savaşını anlattı.

Program sonundan Belediye Başkanı Besim Dutlulu katılımcılara plaket takdim ederek, bilgilerini aktarmalarından dolayı teşekkür etti. ‘Disleksi bir hastalık değil farklılıktır; farkında olalım’ diyen Başkan Besim Dutlulu, bu konuda vatandaşlardan duyarlılık beklediğini ifade etti.

GHA

374 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle