Hoşgeldiniz  

AKHİSAR´DA FENER ALAYI COŞKUSU

admin | 31 Ağustos 2020 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar CHP İlçe Teşkilatı tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı´nın 98. yıl dönümü dolayısıyla organize edilen “Fener Alayı” programına ilgi büyük oldu.

Akhisar CHP İlçe Teşkilatı tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı´nın 98. yıl dönümü dolayısıyla organize edilen “Fener Alayı” programına ilgi büyük oldu.
Akhisar Çınarlıkapı meydanında başlayan yürüyüş, Akhisar Belediyesi Bandosu eşliğinde flama ve bayraklarla çok sayıda vatandaşın katılımı ile Birinci Nakliye Caddesi üzerinden Milli Egemenlik Meydanına kadar marşlar ve alkışlar eşliğinde sürdü. Vatandaşlar tarafından fener alayında yakılan meşaleler renkli görüntüler oluştururken yürüyüşe katılamayanların evlerinin balkonlarından astıkları bayraklar ve yürüyüş yapanları selamlamaları 30 Ağustos Zafer Bayramı, Fener Alayı coşkusunu daha da arttırdı. Milli Egemenlik Meydanı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Anıtı önünde bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması akabinde söylenen İstiklal Marşımız ile program son buldu. Yürüyüş başlamadan önce, yürüyüş sırasında ve sonunda vatandaşların Koronavirüs tehdidine karşı korunmaları hususunda düzenli olarak uyarı yapıldı. Aynı zamanda olası bir probleme karşı emniyet güçleri tüm programı yakından takip etti. Sırasıyla; Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar İlçe Başkanı Umut Çavuş, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ve Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Grup Başkan Vekili Özgür Özel´in konuşmalarını gerçekleştirmesi ile “Fener Alayı” programı noktalandı. Dumlupınar´da 98 yıl önce kazanılan zafer üzerine duygularını ifade ettikleri konuşmalarında Koronavirüs sebebiyle oluşturulan tepkiye yönelik toplu olarak gerçekleştirilen etkinlikler örnek gösterilerek Milli Bayramların unutulmayacağı ve Cumhuriyet Halk Partisi olarak her zaman bu yönde girişimlerinin ve çabalarının devam edeceği mesajı verildi. Fener Alayı programına çok sayıda Akhisarlı vatandaş katılım gösterirken Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekilleri, Akhisar Belediye Başkanı, CHP Manisa İl Teşkilat üyeleri, CHP Akhisar İlçe Teşkilatı, CHP Akhisar Kadın Kolları, CHP Akhisar Gençlik Kolları, sivil toplum örgütleri ve dernekler katılım gösterdi.

GHA/SK

54 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle