Hoşgeldiniz  

Akhisar’da Gastronomi…

admin | 18 Şubat 2019 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Kültür Sanat, Tarım ve hayvancılık, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Engin Akyüz bu hafta Manisa Medya TV’de Konuşuyorum programında Akhisar’ın Gastronomisini konu edecek. İki gıda öğretmeni Fatma Yüksel ve Hacer Pediş’in konuk olacakları programda  sıra dışı sunumları ile dikkat çeken bir aşçı olan Fatih Erdoğan da konuk. Tabi bu üç isim bir araya gelince konuşulacak konu elbette gıda, yemek ve gastronomi turizmi olacaktır.

Farklı sunumları ve zeytin üzerine hazırladığı sıra dışı yiyeceklerle dikkatleri çeken, Fatih Erdoğan daha önce girdiği birçok yarışmada ödül alırken en önemli amacının zeytin ve zeytin yağı kullanarak hazırladığı yiyeceklerle Akhisar için bir marka üretmek olduğunu ifade etmişti.

Akhisar’ın köftesi, zeytini, ve zeytin ürünleri ile, kurutulmuş gıdaları, helva ve lokumu ile zengin bir mutfağa sahip olduğu biliniyor. Programda  Akhisar’ın tarihi zenginliklerini gastronomi turizmi ile işleyerek ekonomisini canlandırabileceğinin ifade edilmesi bekleniyor.

GHA/Süleyman Kollu

763 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle