Hoşgeldiniz  

Akhisar’da Hacer Akyüz ve Oryantiring Rüzgarı esti.

admin | 26 Aralık 2019 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar’da Hacer Akyüz ve Oryantiring Rüzgarı esti.

Federasyon Başkanı Hacer Akyüz ile  Asbaşkanı Atilla Güler  10-12 Nisan 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Türkiye Oryantiring Şampiyonası  için Manisa ve Akhisar’a ziyarette bulundular.

Manisa ve Akhisar ‘da bir takım ziyaretler gerçekleştiren Akyüz ve Güler’e ; Oryantiring Federasyonu Organizasyon Kurulu Başkanı Özgür Morbel , Kurul Üyesi  Fehmi Yaman, Manisa Oryantiring İl Temsilcisi  Figen Taran ve İl Hakem Kurulu Başkanı Muammer İnan eşlik etti.

Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz ve Yönetimi ,ziyaretlerinin Manisa ayağında ; Manisa Valisi Ahmet Deniz , Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün , Tugay Komutanı Sebahattin Kalkan, Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş ile Manisa Gençlik Spor İl Müdürü Yunus Öztürk’e nezaket ziyaretinde bulundular.

Bölge ziyaretlerinin ikinci günü Akhisar’a ayıran Hacer Akyüz ve Yönetimi; Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Ulusoy, Milli Eğitim İlçe Müdürü Süleyman Mermer, Gençlik Spor İlçe Müdürü H.Hüseyin Oktay ,Zeynep Gülin Öngör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ,Okulun Oryantiring Spor Kulübü Başkanı Nazan Bahar ve yönetimini ve son olarak Akhisar Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Karabıçak ve öğrencileri ziyaret ettiler.

Akhisar Belediye Başkanlığında gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu;”Türkiye Oryantiring Şampiyonasının Manisa İlimizin Zeytin Diyarı Akhisar’da yapılacak olmasının mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Şampiyona Spor, Kültür ve sanat ile birleştiren bir şölen olacak. Spor Şehri Akhisar’ı , Oryantiring Şehri Akhisar yapmak için startı vermiş bulunuyoruz ” dedi.

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası  Başkanı Sayın Mehmet Ulusoy “Şampiyona için el ele vererek en güzel şekilde icra edeceğiz. Üç gün sürecek yarışmalar süresince kafileler; Şehrimizde konaklama, yeme-içme, alış-veriş yaparak ticari dinamikleri de harekete geçirecek. ” dedi.

Oryantiring Federasyon Başkanı Hacer Akyüz ; “Şampiyona protokolü ve bir takım ziyaretler için Manisa bölgemizde ziyaretlerde bulunduk.

14(10-12-14) Yaş ve Altı Türkiye Şampiyonası ile 16Yaş ve üzeri(16-18-20-21-21B-35-40-45-50- 55 ve üzeri) 2500-3000 sporcunun iştirak etmesi beklenen, her iki Türkiye Şampiyonasını aynı anda Manisa- Akhisar’da gerçekleştireceğiz.  Hayırlı olsun”. dedi

Asbaşkan  Atilla Güler; Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’ ya kendi yazmış olduğu “Balkanlara Hüzünlü Veda (Balkan Harbi 1912-1913)” ve “Şanlı Kop Dağı Savunması(Doğu Cephesi 1916-1918)” kitaplarını hediye etti.

T.O.F Organizasyon Kurulu Başkanı Özgür Morbel; “Organizasyon konusunda deneyimli bir ekibe sahibiz. Misafirlerimizi en güzel bir şekilde ağırlayıp, şampiyonadan mutlu bir şekilde dönmeleri için elimizden gelen çabayı göstereceğiz” dedi.

GHA

291 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle