Hoşgeldiniz  

AKHİSARDA İKİ AYDA İNSAN HAKLARI İHLALİ  BİLDİRİMİ YOK

admin | 31 Ocak 2019 | Asayiş, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar’da birçok kurum binası içinde ve caddelerde bulunan insan hakları Kurulu Şikayet kutuları iki aydan beri boş … İlçede altmış gün içinde kimsenin insan hakkı ihlali ile ilgili bir dilekçe ile başvuruda bulunmadığı, herhangi bir şikayet kutusundan ihlal ile ilgili bir yazı ve dilekçenin çıkmadığı belirtildi.

İki ayda bir toplanan Akhisar İlçe İnsan Hakları Kurulu üyeleri Aralık ve Ocak ayı toplantısını Kaymakam Sabit Kaya, başkanlığında 11 üyenin katılımıyla Kaymakamlık makamında yapıldı. Toplantı Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Tülay Karagür’ün gündem maddelerinin okunmasıyla başlandı.

Toplantıda konuşan İlçe İnsan Hakları Kurulu Başkanı Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya;” İki ayda bir toplanarak Aralık ve Ocak ayları İnsan Hakları Kurulu toplantımızı Kaymakamlık makamımızda gerçekleştiriyoruz. İnsan Hakları Kurulu şikayet kutularından bu aylarda dilekçe çıkmadı. Kurulumuza intikal eden şikayet dilekçelerini inceliyoruz ve değerlendiriyoruz diyerek sözlerini tamamladı.

Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, başkanlığındaki toplantıya İnsan Hakları Kurul Üyeleri, Belediye başkan Yardımcısı Ali Velestin, M. Nuri Tekin, Av. Şükrü Örüntaş, Sinem Kabasakal, Halil İbrahim Doğan, Kenan Molla, İhsan Gümüş, Behiye Demirel, Sabahat Uzun ve Ahmet Hamdi Bozkuş katıldı.

GHA/ Süleyman Kollu

650 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle