Hoşgeldiniz  

AKHİSAR’DA MİNİK DOSTLARA SICAK KULÜBELER

admin | 16 Aralık 2019 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akhisar Belediyesi tarafından hayata geçirilen Çocuk Atölyesi ile çocuklar, sokak hayvanlarının kulübelerini ve mama kaplarını kendi istedikleri gibi tasarladılar.

Havaların soğuması ile harekete geçen Akhisar Belediyesi, sokaktaki sahipsiz kedi, köpek ve kuşlar için dizayn ettiği kulübelerin tasarımını çocuklara bıraktı. Çocuk Atölyesinde minikler, hem hayvan sevgisini öğrendi hem el becerilerini geliştirdi hem de sokaktaki minik dostlarımızı soğuktan korumak için kulübeler tasarladılar.

Akhisar Belediyesi Hüsnü Kahraman Kültür Parkı Gölet Büyük Salon’da gerçekleştirilen etkinlik kapsamında gelen çocuklar bir yandan gönüllerince eğlenirken, bir yandan da sokak hayvanları için anlamlı bir etkinliğe imza attı. Çocuklar tarafından boyanan kulübeler ve suluklar, etkinliklerin ardından kentin dört bir yanına yerleştirilecek.

Tüm Türkiye’ye mesaj veren Akhisarlı çocuklar, hayal dünyalarını yansıttıkları kulübelere el baskıları yaparak ve yazılar yazarak renkli görüntülerin oluşmasına neden oldu.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, soğuk havalarda sokak hayvanlarının barınma ve yiyecek sıkıntısı yaşadığını belirterek, etkinliğe katılan herkese teşekkür etti. Vatandaşlar, Başkan Besim Dutlulu’ya böyle anlamlı bir etkinliği hayata geçirdiği için teşekkürlerini ileterek, çocuk atölyelerinin devam etmesini rica ettiler.

GHA

154 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle