Hoşgeldiniz  

AKHİSAR’DAKİ HAKEMLİK  KURSUNU 21 KİŞİ BAŞARI İLE BİTİRDİ

admin | 14 Ekim 2019 | Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Türkiye Oryantiring Federasyonu Merkez Hakem Kurulunca  İlçemizde açılan Oryantiring Aday Hakemlik Kursuna Sakarya, Eskişehir, Mersin, Siirt, Manisa Merkez ve İlçelerinde 21 kursiyer iştirak etti.

Manisa Oryantiring İl Temsilcisi Figen Taran ; Manisa , Oryantiring Branşında yoğun faaliyetleri olan illerimizden birisi konumundadır. Bu yıl İlimiz içerisinde Manisa İl lig yarışlarımızı Manisa Merkez, Akhisar, Kırkağaç, Soma, Salihli, Saruhanlı ve Gördes ilçelerimizde bulunan haritalarımızda gerçekleştireceğiz. Gençlik Spor Bakanlığı bu yıldan itibaren bünyesindeki Ana Lig müsabakalarına Oryantiring Branşını dahil etmesiyle yerel, bölgesel ve ulusal düzeyde de yarışmalar olacak,14 yaş ve altı yarışmalar , Okul Sporları yarışmaları ve önemli gün yarışmalarını da dahil ettiğimizde yoğun bir yarışma trafiği yaşanacak. Bizde  deneyimli hakem kadromuza yeni arkadaşlarımızı entegre etmeyi planladık ve Akhisar’da aday hakem kursumuzu açtık. Farklı illerden de katılımız olduğu kursta bir çok Manisalı hakem adayı da katılarak kursu başarı ile bitirdi . Akhisar Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Beden Eğitimi Öğretmeni  Kurs Eğitmenlerimiz Oryantiring Ulusal Hakem Özgür Morbel ’e  ve Saruhanlı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünde Antrenör olan Oryantiring Ulusal Hakem Fehmi Yaman’a ve tüm katılımcı kursiyerlerimize teşekkür ediyorum dedi.

Kurs Eğitmeni Ulusal Hakem Özgür Morbel  ; T.O.F Merkez Hakem Kurulu ile Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün Manisa İlindeki artan hakem ihtiyacını karşılamak maksadıyla açtığı kursta 21 aday adayı ve doğa gönüllüsü başarı ile tamamladı.

Kursiyerlerin Oryantiring Branşını sevmesi ve ilgi duymaları başarının yüzde yüz olasını sağladı.Manisa daki Büyük bir şampiyonanın arifesinde , kırk bir hakemi bulunan Manisa bölgesi 21 hakemim de ilave olması ile güçlü bir kadroya ulaştı diyebiliriz dedi.

GHA

303 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle