Hoşgeldiniz  

AKHİSARLI GAZETECİLER BASINI KONUŞTU

admin | 14 Ocak 2021 | Dünya, Genel, Gündem, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün kutlandığı  haftada Akhisarlı yerel gazetecilerin konuk olduğu Engin Akyüz ile konuşuyorum programında, doğuşundan bu güne basın ve basının yerelde yaşadığı sorunlar konuşuldu.

Her hafta farklı konuklarla bir konu işlenerek kamuoyuna yansıtılan, her programla kamuoyunun bilgilerinin tazelendiği  Engin Akyüz ile konuşuyorum programında bu hafta gazetecilik, basın ve yerel basının sorunları konuklar Haldun Akyüz, Süleyman Kollu, Erhan Çelik, Mustafa Özdemir’in ile birlikte konuşuldu. Oldukça samimi bir ortamda ve açık yüreklilikle fikirlerin paylaşıldığı program yaklaşık iki saat devam etti.

Birbirinden ilginç bilgilerin yer aldığı programda , ilk gazetenin doğuşu, medyanın gücü, basın mensuplarının görev ve sorumlulukları, gazetecilik meslek etiği, sansür, yazılı, görsel basın, medya ve yeni medya kavramları üzerinde konuşularak izleyici sorularına cevap verildi.

Programda , yasama, yürütme , yargının yanında dördüncü güç kabul edilen basının, yerelde yaşadığı güçlükleri aşması için okuyucu ve izleyicilerin , katılımcı fikirleri, eleştirileri, yorumları ile basına destek olmasının kamu yararına olacağı görüşü vurgulandı.

Akhisar’dan , Türkiye’nin değişik şehirlerinden ve yurt dışından izleyiciler yorum ve soruları ile katılarak renk kattığı programa izleyiciden tebrik ve teşekkür mesajları yağdı.

GHA/ Süleyman Kollu

Programın canlı yayın linki

https://www.facebook.com/akhisartv/videos/233480775024447

129 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
www.gundemakhisar.com Akhisar Gündem Grup Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle

Reklamı Gizle